Bitcoin HaberleriHaberler

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin zulası şimdi 60 milyar doların üzerinde

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, amiral gemisi dijital varlığın son fiyat artışı sayesinde artık dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.

Mevcut döviz kuruna ve Satoshi’nin elinde bulundurduğu tahmini kripto para sayısına bakılırsa, dünyanın en zengin 20 insanı arasında yer alacak.

Satoshi Nakamoto’nun BTC’leri onu en zengin 20’ye yerleştirdi

Nakamoto’nun elinde 1 milyondan fazla BTC olduğuna inanılıyor. Bazıları ise 750.000 adet olduğunu öne sürüyor. Ancak genel fikir birliği, Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu yönünde.

Dolayısıyla bu, mevcut fiyat artışının, mucitin servetini 60 ila 61 milyon dolar civarına iteceği ve onu Forbes milyarderler listesinin ilk 20’sine yerleştireceği anlamına geliyor

Bu da, serveti Walmart’ın Rob Walton’ından çok daha düşük olmasına rağmen, Çinli Zhang Yiming‘in üzerinde olacağı gösteriyor.

Özellikle, Satoshi Nakamoto, yaklaşık 214,8 milyar dolar değerindeki dünyanın en zengin insanı Elon Musk’tan hala kilometrelerce uzakta. 

Nakamoto’nun Tesla kurucusu Musk’ı geçmesi için önce, Bitcoin’in değerinin en az 215.000 dolara yükselmesi gerekiyor. Ancak Nakamoto, dijital varlığın değeri 100.000 Dolar’a kadar çıkarsa, dünyanın en zengin 10 kişisinden biri olabilir.

Birçok insan vefat etmiş olabileceğini varsaydığı için Bitcoin mucitinin kimliği bir sır olarak kaldı. Çünkü Nakamoto zulasından 1 kuruş bile harcamadı. Bu büyük ölçüde spekülasyon olsa da, Nakamoto hala hayatta olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala