Kripto Para HaberleriHaberler

Şangay, Dijital Yuanı Önümüzdeki Beş Yıl İçinde Daha Da Popüler Hale Getirmeyi Planlıyor

Şanghay, dijital yuan pilot programlarını şehrin beş yıllık planına genişletmek için yakın zamanda “ Şanghay’ın Kentsel Dijital Dönüşümün Kapsamlı Teşvikine Yönelik Beş Yıllık Plan ” politika bildirisini yayınladı.

Planda, şehrin çevrimiçi ve çevrimdışı ödemeler, ulaşım ve devlet hizmetleri için pilot programı genişleteceği ifade edildi. Şangay, e-CNY pilot şehirlerinin ikinci partisi arasında yer alıyor.

Temmuz ayında, Şanghay’ın Pudong Bölgesi, Devlet Konseyi tarafından geleceğin “sosyalist modernleşme için önde gelen bölgesi” olarak belirlendi ve önümüzdeki beş yıl içinde bölgede ekonomik açıklığı artırmayı ve teknolojik yeniliği teşvik etmeyi planlıyor.

Amacın, bölgeyi, uluslararası ilişkiler gerilimleri ve zayıf ihracat ortamında iç pazarları genişletmeyi amaçlayan Çin’in “çift ​​dolaşımlı” ekonomik stratejisi kapsamında iç ve dış ekonomileri birbirine bağlayan bir düğüm noktası haline getirmek olduğu belirtildi.

Şanghay’a ek olarak, ZhejiangGuangzho , JiangsuTianjin ve Shaanxi  e-CNY ve Fintech’i daha da geliştirmeyi planlıyor.

Dünyanın ilk büyük merkez bankası dijital para birimi olan dijital yuandokuz şehirde ve Çin’de yaklaşan Kış Olimpiyatları mekanlarında tanıtıldı.

Ülkenin CBDC testleri bu zamana kadar başarılı bir şekilde geçti. Çin, CBDC konusunda dünya genelinde öncü bir rol üstleniyor.

Dijital Yuan, Nisan 2021 itibarıyla halka açık testlerden geçti ve büyük bir ekonomi tarafından ihraç edilen ilk dijital para birimi oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala