Kripto Para HaberleriHaberler

Rusya borsası ticarete devam ederken kripto para piyasası 50 milyar dolarlık bir artışın ardından bir kez daha 2 trilyon doların üzerinde

Bitcoin, Rusya borsası kısmi ticarete devam ederken bile 44.000 Dolar sınırını geçerek toparlanmaya devam ediyor. BTC, son 7 gün içinde %10 artış gösterdi ve şu anda 44.231 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, kripto para piyasasının toplam değeri, günde 50 milyar dolarlık bir artışın ardından bir kez daha 2 trilyon doların üzerine çıktı.

Kripto Piyasa Kapitalizasyonu
Kripto Piyasa Kapitalizasyonu — CoinMarketCap

Öte yandan, Ethereum, 3.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aştıktan sonra Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. ETH, % 3.92 artışla 3.148 Dolar’dan işlem görüyor.

Ek olarak, Cardano, Solana ve Polkadot gibi diğer kripto paralar, son yedi gün içinde sırasıyla %39,59, %21,55 ve %15,17 oranında değer kazandıktan sonra yükselmeye devam ediyor.

Cardano, sağlam bir yükseliş trendinde kalırken son 7 günde %40’ın üzerinde kazanç elde ederek haftanın en iyi performansı gösteren coini oldu.

Rus borsası, çoğu yerel şirketin iş yapamaz hale gelmesine neden olan yaptırımlardan büyük ölçüde etkilenmiş olsa da, Kremlin yaptırımların etkilerini azaltmaya yönelik karşı önlemler alıyor.

Bunun yanında giderek artan bir şekilde kripto para birimleri üzerinde bir dalgalanma etkisi yaratıyor.

Rusya bu hafta hisse senedi satışını durdurdu ve yerel hisse senetlerinden çıkan yabancılar kısa satış yasağıyla karşı karşıya kaldı.

Hükümet ayrıca, yeniden açıldıktan sonra hisse senedi piyasasını desteklemek için 10 milyar dolarlık bir hisse senedi enjeksiyonu sözü verdi.

Başkan Putin, Çarşamba günü, dolar karşısında %50‘nin üzerinde bir düşüşün ardından para birimlerinin gücünü artırmak için batılı ülkeler tarafından Rusya’dan petrol ve gaz alımını Ruble ile sınırladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu