Altcoin HaberleriHaberler

Rus Rapçi Morgenshtern, 130 Bin Dolarlık TONCOIN Satın Aldı

Popüler Rus rapçi ve YouTuber Morgenshtern, blockchain projesinin yatırımcısı ve elçisi olmak için The Open Network (TON) ile ortaklık kurdu.

Morgenshtern TON Hakkında Konuştu

Yerel bir haber kuruluşunun yakın tarihli bir raporuna göre Rus rapçi, TON projesi ve yerel kripto para birimi Toncoin hakkında söylediği yeni bir şarkı yayınladı.

Hip-hop yıldızı şarkıda “TON aldığını” söyledi. Morgenshtern daha sonra yaklaşık 130.000 dolar (10 milyon ruble) değerinde kripto para birimi satın aldığını açıkladı.

Parçanın, Spotify’da yayınlanmasının ardından birkaç saat içinde hızla binlerce dinlenme topladı ve birçok yerel haber medyasının dikkatini çekti.

Morgenshtern ayrıca Instagram ve Rus Telegram kanalında 7,9 milyondan fazla takipçisine kripto alanı, NFT’ler, metaverse ve TON projesi hakkında konuştu. 

Ayrıca rapçi, doğrulanmış bir ödeme hizmetinin yardımıyla oluşturulan Toncoin’i kabul edecek ücretli bir Telegram aboneliği kanalı başlattı.

TON projesi daha önce Telegram Açık Ağı olarak biliniyordu. İlk olarak, bulut tabanlı anlık mesajlaşma hizmetinin kurucusu Pavel Durov’un desteğiyle Telegram ekibi tarafından geliştirildi.

Ancak, Mayıs 2020’de proje kapatıldı ve Telegram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açılan davanın ardından projeden çekildi.

Daha sonra birkaç bağımsız DLT geliştirme ekibi proje üzerinde çalışmaya devam etti ve kısa süre sonra TON blok zinciri, Telegram’dan bağımsız olarak çalışan Toncoin olarak hayata döndü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu