Kripto Para HaberleriHaberler

Rus Petrol Şirketleri Kripto Para Madenciliği Yaparak Gelirlerini Artırmaya Çalışıyor

Rus petrol şirketleri, kripto madenciliği yapmak için alevli gaz kullanmayı düşünüyor.

Rusya’nın kripto para madenciliği endüstrisi, zor durumdaki Çinli madencilerden gelen kitlesel göçlerin ortasında bir dalgalanma yaşıyor.

Madencilik endüstrisindeki koşuşturma ışığında, petrol şirketleri kripto madenciliği yoluyla gelir artırma seçeneklerini değerlendirmeye başladılar.

Bitcoin Madenciliği İçin Flared Gaz

Rus petrol şirketlerinin kripto para madenciliği için petrol sahalarında madencilik çiftlikleri açma seçeneğini değerlendirdiği bildiriliyor. Amacın, gaz için bir değer ölçüsü sağlarken kripto para madenciliği yapmak için elektrik üretiminde parlama gazı kullanmak olduğu belirtildi.

Rusya Ticaret Bakanlığı başkan yardımcısı Vasily Shpak, Dijital Sanayi Bakanlığı’na ve Merkez Bankası’na böyle bir hareketin yasal konumunu araştırmak için mektup yazdı. 

Mektup, özellikle “mekanizmanın uygulanmasının, dijital para birimlerinin çıkarılması için hibrit modüller aracılığıyla termal üretimde doğal gaz kullanımının verimliliğini artırması gerektiğini” ima ediyor.

Mektup, bu kripto para madenciliği yöntemi fikrinin petrol şirketlerinin kendilerinden geldiğini ortaya koydu. Flared gaz madenciliği Rus yasaları tarafından bilinmiyor ve düzenleyicilerin rehberliği, gelişen madencilik endüstrisinin temel taşını oluşturacak.

Rusya, dünyanın en büyük doğal gaz üreticilerinden biri ve şu anda Çin’in kripto para birimi baskısından kaçan madencilerin büyük bir kısmına ev sahipliği yapıyor.

Düzenleyici netlik olumlu olursa, Rusya’nın kripto para madenciliğinde dünya lideri olabileceğine inanılıyor. Ülke, Bitcoin’in en büyük hash oranı sağlayıcıları listesinde ABD ve Kazakistan’ın gerisinde kalıyor ve ülkenin Bitcoin madencilerine uygulanan elektrik tarifelerini artırmayı düşündüğüne dair haberler var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala