bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Robinhood, Üçüncü Çeyrek Kripto Para Kârında %78 Düşüş Kaydetti

Robinhood, mobil uygulama aracılığıyla hisse senetleri, borsada işlem gören fonlar ve kripto para birimlerinin komisyonsuz ticaretine yönelik hizmetler sağlayan bir finans şirketidir.

Ücretsiz ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri, bu yılın üçüncü çeyreğinde %78 düştü. Şirketin Salı günü yayınlanan 3. Çeyrek raporuna göre bu süre zarfında firma yalnızca 51 milyon ABD doları kazandı.

Şirket bu düşüşü yılın başlarında büyük bir popülariteye ulaşan meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’in fiyatındaki düşüşe bağladı.

CoinMarketCap verilerine göre, Dogecoin’in fiyatı Mayıs ayında yaklaşık %900 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 ABD Dolarına ulaştı, ancak takip eden aylarda hızla geriledi ve o zamandan beri 0,20 ABD Doları civarında işlem görüyor.

Robinhood, geçen çeyrekte elde ettiği 565 milyon ABD Doları’na kıyasla bu çeyrekte toplamda 365 milyon ABD Doları kazandı.

Şirket, çoğu şirketin yılın başlarından itibaren halka arzına dayanan hisse bazlı tazminat giderleri şeklinde gelen 1.37 milyar ABD Dolar’lık gelir vergisinden önce zarar gördü.

Robinhood sözcüleri şirketin yaklaşmakta olan kripto para cüzdanı için bekleme listesine 1 milyondan fazla kişinin bulunduğunu ifade etti.

MarketWatch’tan alınan verilere göre , ezici kazanç raporunun yayınlanmasının ardından Robinhood’un hisse fiyatı mesai sonrası işlemlerde %8 düşerek günü 39.57 ABD Dolar’ dan kapattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala