bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Blockchain HaberleriHaberler

Risk Harbor, Terra ağındaki merkezi olmayan sigorta protokolü Ozone’u devralmaya hazırlanıyor

Eşler arası sigorta hizmeti, Terra blok zincirinde teknik aksaklıklar olması durumunda DeFi kullanıcılarına teminat sağlar.

Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Ethereum tabanlı (ETH) merkezi olmayan finans veya DeFi, risk yönetimi pazarı Risk Harbor yakında Terra‘nın Ozone Protokolünün kontrolünü devralacak.

Ozon, Terra DeFi ekosisteminde teknik arızalar olması durumunda teminat sağlayan merkezi olmayan bir sigorta mekanizmasıdır. İkincisi, yönetişim belirteci LUNA ve ABD doları ile 1:1 döviz kuruna sahip olan sabit para Terra USD’yi (UST) içeren çift tokenli bir platformdur. UST’nin onu destekleyen hiçbir temel USD rezervi yoktur. Bunun yerine, LUNA tarafından bir algoritma aracılığıyla teminatlandırılmıştır ve kullanıcılar UST’nin döviz kurunu sabitlemek için LUNA’yı kullanarak ödüller kazanabilirler. Ağ, kilitlenen toplam değer açısından önemli bir ivme kazanmıştır.

Ozon kullanarak, UST yatıran sigortacılar, akıllı sözleşmeler Terra ağında düzgün bir şekilde yürütülmediğinde “örneğin kullanıcıların Terra Anchor Protokolündeki UST tasarruf hesaplarından paralarını çekemedikleri durumlarda” teminat alabilirler. Benzer şekilde, Risk Harbor, madeni para sahiplerinin DeFi varlıklarını önceden belirlenmiş bir prim karşılığında karşılamalarını sağlayan bir Ethereum DeFi merkezi işletiyor. Bu arada, diğer kullanıcılar, ödül kazanmak için risk altındaki sermayelerini çeşitli sigorta teminat havuzlarına yatıran sigortacılar olarak hareket eder.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, geliştirme hakkında şunları söyledi:

“Risk Harbor’ın yetenekli ve hırslı ekibi, Ethereum’da önde gelen izinsiz kapsama pazarlarından birini yaratarak, gelişen risk yönetimi alanında DeFi protokolleriyle çalışma konusunda geniş deneyime sahip. Terra topluluğu için Risk Limanı’nın Ozon’un dizginlerini ele geçirmesi ve genel olarak Terra ekosistemi için sermaye açısından verimli ve merkezi olmayan bir risk yönetimi pazarına öncülük etmesi bizi heyecanlandırıyor.”

Ozon şu anda Oak Security ve Certik gibi blockchain güvenlik firmalarından bir denetimden geçiyor. Bir Terra topluluğu yönetişim oylamasının sonuçları beklenirken, Ozone bakım ve yönetim için Risk Harbor’ın geliştiricilerine devredilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala