Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

RippleNet, Arap Para Fonu Tarafından SWIFT’e Doğrudan Alternatif Olarak Gösterildi

Arap Para Fonu‘ndan bir danışma grubu, RippleNet‘i SWIFT‘e doğrudan bir alternatif olarak listeledi. Arap Bölgesel Fintech Çalışma Grubu, yakın zamanda gelişen dijital varlık piyasasının nüanslarını anlamak isteyen Arap merkez bankaları için bir “Pratik Kılavuz” yayınladı.


Çalışma grubu, Arap merkez bankalarına SWIFT GPI ve önemli ölçüde RippleNet gibi sistemleri kullanarak “mesajlaşma protokollerini” geliştirmelerini tavsiye etti. Bu, bilinen bir RippleNet ortağı olan The Clearing House’un SWIFT’e alternatif bir ödeme sistemi üretmek için Wells Fargo ile işbirliği yaptığının ortaya çıkmasından sadece iki gün sonra geldi.

Ripple’ın XRP’si Benzersiz

Klavuz ayrıca, “spekülatif” değer depoları olarak etiketlenen çoğu kripto varlığın aksine, “öncelikle ödemeler için tasarlanmış” ilklerden biri olduğu için Ripple XRP‘yi benzersiz bir kripto para birimi olarak adlandırdı. Ripple’ın “CBDC’nin Geleceği” raporuna doğrudan bir bağlantı da dahil olmak üzere, klavuz açıkça Ripple’ın gelecekteki blok zinciri tabanlı, küresel finansal altyapıda oynayacak ciddi bir rolü olduğunu belirtiyor.

Danışma grubu, dijital para birimindeki son küresel gelişmeleri gözden geçirirken, özellikle ECB’nin “dijital Euro” projesine değindi ve “deneylerin bulgularının incelenen konuların hiçbirinin önemli teknik kısıtlamalara sahip olmadığını ve tasarım gereksinimlerinin karşılanabileceğini gösterdiği” sonucuna vardı. Ripple kısa süre önce Digital Euro Association üyesi oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madenciliği Zorluk Oranı Mart Ayında İkinci Kez Düştü

SWIFT gibi yerleşik piyasa oyuncularından artık sadece Ripple gibi zayıf alternatiflerin yanında bahsedilmektedir. Bu, şüpheli SEC davasındaki son olumlu gelişmelerle birlikte, nihayetinde Ripple’ın geleceğinin giderek daha güvenli göründüğünün bir başka kanıtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu