Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Ripple, SEC’in Süre Uzatma İsteğine İtiraz Ediyor

Ripple, davanın çözümünü geciktirmek istemiyor. Şirket, XRP'nin kayıt dışı bir menkul kıymet olmadığından emin.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, Sulh Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, mahkemenin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) Son bir süre daha uzatma talebini reddetmesi gerektiğini savunuyor.

21 Mart’ta SEC, mahkemeden herhangi bir ek keşif yapma niyetlerini mahkemeye bildirmek için “kısa bir uzatma” yapılmasına izin verilmesini talep etmek amacıyla bir dilekçe sundu.

Bireysel sanıklar, mahkeme özet karar önergeleri hakkında karar verdikten sonra, hukuk yollarıyla ilgili keşif yapmak istiyor. Almak istedikleri keşfin kapsamı net değil, bu yüzden SEC’in gerekli olup olmadığını belirlemek için ek zamana ihtiyacı var.

Bununla birlikte, bireysel sanıklar, SEC’in davanın çözümünü “yeterince uzun süre” ertelediğini ve ek keşif gerekmediğini savunuyorlar. “Hiçbir şeyin” yargıya geçmek için Ripple’ı geciktirmesi gerekmediğini de düşünüyorlar.

Garlinghouse kısa süre önce, mahkemenin SEC’in Ripple’ın adil uyarı savunmasını yapma hareketini reddetmesinin ardından yakından izlenen yasal savaşın sonucu konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Sanıklar, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için dava sürecini hızlandırmak istiyor.

Mahkeme ayrıca bireysel sanıkların SEC davasının reddi yönündeki taleplerini de reddetti. Bu, SEC’i, kararın Hinman e-postalarını içeren dahili belgelerini alakasız hale getirdiğini iddia etmeye teşvik etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Eski NFL Yıldızı Tom Brady, Vitalik Buterin Hayranı Çıktı

Ancak davalılar, kurumun bu tür bir iddiada bulunmasının yanlış olduğunu ileri sürerek, emrin yukarıda belirtilen belgelerin alaka düzeyini zedelemediğini iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu