Altcoin HaberleriHaberler

Ripple, MENA Bölgesi İçin Düşük Maliyetli Ödeme Sistemi Sunuyor

Sınır ötesi ödeme platformu Ripple, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi için Pyypl ile ortaklaşa RippleNet’in ilk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) sistemini duyurdu.

Ripple, bir basın açıklamasında ortaklığın Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için planlanan pilot proje ile bölgeye anında, düşük maliyetli havale getirmeyi hedeflediğini belirtti

Ripple, ortaklık aracılığıyla, yavaş ve maliyetli olduğu bilinen geleneksel havalelerin sorunlu noktalarını çözmeyi amaçlıyor. 

Şirket özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri için 2020’de 78 milyar dolar olan piyasanın devasa havale büyüklüğünden yararlanmayı hedefliyor. APAC ve MENA’da RippleNet Genel Müdürü Brooks Entwistle, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

”MENA, hoş bir düzenleyici ortam ve mevcut finansal sistemde ihtiyaç duyulan iyileştirmelere bölgesel odaklanma sayesinde Ripple için kritik bir bölge olmaya devam ediyor”

Ripple ayrıca, ek kullanım durumları bulmak amacıyla Filipinler’de ilk kez başlatılan Pyypl ODL sistemini de geliştiriyor.

Şirketlere göre, finansal kurumlar ve küçük-orta ölçekli işletmeler, ODL kullanarak işlerini genişletmek için önceden finanse edilmiş sermayeden faydalanabilirler.

Ripple MENA ve Asya’da Genişliyor

Gelişme, Ripple’ın 2020‘de Dubai’de yeni bir bölgesel merkez kurmasının ardından geldi. Ofis, şirketin bölgede bir varlık oluşturmasını sağladı.

Son zamanlarda Ripple, düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için teknolojisinin uygulamasını hızlandırdı. Örneğin, Malezya merkezli sınır ötesi ödeme sağlayıcısı Tranglo ile ortaklaşa olarak Asya’da XRP ile sınır ötesi ödemeleri başlattı

Bu, Ripple’ın Güneydoğu Asya bölgesindeki RippleNet için genişleme planlarının bir parçası olarak Mart ayında Tranglo’da %40 hisse satın almasının ardından geldi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala