Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Ripple Davasında Uzman Keşfi Şubat Sonuna Kadar Uzatıldı

Ripple davasındaki uzman keşfi bir aydan fazla süreliğine ertelendi.

ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile San Francisco merkezli blok zinciri şirketi Ripple arasındaki davada keşif son tarihini 28 Şubat’a ertelemek için bir önerge sundu.

Uzatma, ek ifadelerin yapılması için taraflarca müştereken talep edilmiştir. Sekiz uzman tanık, seyahat kısıtlamaları ve kişisel sorunlar nedeniyle henüz ifade vermedi.

Uzman keşif aşamasının 19 Ocak’ta sona ermesi planlanmıştı.

Geçen hafta, SEC, başka bir davada yakın tarihli bir karara atıfta bulunarak, Ripple’ın önemli adil uyarı savunmasını yapma hareketini desteklemek için bir ek yetki mektubu sundu. Sanıklar, ajansın yakın tarihli bir kararı yanlış uyguladığını öne sürerek iddialarına yanıt verdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu’nun Robinhood’da Listelenme Söylentileri $SHIB Fiyatının Yükselmesini Tetikliyor

Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty geçtiğimiz günlerde SEC’i dava sürecini hızlandırmaya çağırdı ve ajansın kripto para birimi endüstrisi için eşit olmayan bir oyun alanı yarattığını yineledi.

SEC, XRP kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğunu savunarak Aralık 2020’de Ripple aleyhine dava açtı. Ripple’ın hukuk ekibi şimdi Bitcoin ve Ether‘in neden farklı standartlarda tutulduğunu öğrenmek için SEC ile kapışıyor.

Uzman keşif son tarihi dördüncü kez ertelendi. Başlangıçta 12 Ekim’den 15 Kasım’a ertelendi. Uzman keşif aşaması daha sonra 14 Ocak ve 19 Ocak’a uzatıldı ve son tarih sonunda Şubat’a ertelendi.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketine karşı açılan davanın tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu