Altcoin HaberleriHaberler

Ripple, Amerika’daki Güneş Enerjisi Projelerini Finanse Edecek

San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi Ripple, NYSE listesindeki Nelnet’in yenilenebilir enerji yatırım işi olan Nelnet Renewable Energy ile ABD’deki güneş enerjisi projelerini desteklemek için 44 milyon dolarlık bir ortaklık kurduğunu söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada, Nelnet Yenilenebilir Enerji Fonu tarafından finanse edilen güneş enerjisi projelerinin, 1,5 milyon tondan fazla karbondioksiti dengelediği tahmin ediliyor.

Ripple yetkililerinden Ken Weber, “Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, yalnızca gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak için değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak için her sektörde büyük bir önceliktir” dedi.

Weber konuşmalarının devamında “Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi büyümeye devam ettikçe, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği açık.” ifadelerini kullandı.

Girişim, Ripple’ın kripto para birimi endüstrisini karbondan arındırmanın bir parçası olarak karbon ayak izini azaltma çabalarının bir parçası denilebilir.

2020’de XRP Ledger Foundation, Ripple ve Energy Web, XRP Ledger’ı karbondan arındırmak için ortaklık kurdu. Bitcoin, madencilik faaliyetlerinin önemli karbon emisyonları yoluyla çevreye zarar verdiğini savunan eleştirmenlerden büyük tepki gördü. 

Çin’in kripto madenciliği yasağını takiben, birçok madenci Çin’deki tesislerini kapattı ve Teksas gibi daha dostane düzenlemelere ve ucuz elektrik mevcudiyetine sahip görünen diğer yerlere göç etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala