Kripto Para HaberleriHaberler

Rio de Janeiro, Kriptoda Vergi Ödemelerini Başlatıyor

Brezilya‘nın Rio de Janeiro şehri, şehir sınırları içindeki gayrimenkullerle ilgili uygulanan vergiler için Bitcoin (BTC) ödemelerini resmi olarak kabul etmeye başlayacak.

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, Ekonomik Kalkınma, Yenilik ve Basitleştirme Sekreteri Chicão Bulhões tarafından açıklanan yeni kripto yanlısı vergi yasaları 2023’ten itibaren uygulanacak.


Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes liderliğindeki bu girişime destek veren Binance CEO’su Changpeng Zhao, bölgede yeni bir ofis açacağını duyurdu ve “(Belediye başkanı) üzerine düşeni yaptı. Biz kendi işimiz üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Bu girişimin kullanıma sunulması, Rio de Janeiro’yu BTC ödemelerini yaygınlaştıran ilk Brezilya şehri haline getirecek. Tercüme edilen duyuruya göre:

“Operasyonu etkinleştirmek için belediye, kripto varlıklarını gerçeğe dönüştürmek konusunda uzmanlaşmış şirketlerle el sıkışacak. Bu şekilde Belediye, para birimi cinsinden miktarın %100’ünü alabilir halde olacak.”

Brezilyalı sekreter Pedro Paulo ayrıca şehrin amacının ‘kripto para birimlerinin kabulüyle’ şehirde bu yeni varlık sınıfının sağlam bir pazarını geliştirmek olduğunu kabul ederek şunları söyledi:

“IPTU örneğinde olduğu gibi, onları vergi ödemelerine entegre ederek kripto para birimlerinin dolaşımını teşvik edeceğiz ve gelecekte bu, örneğin taksi gibi hizmetlere genişletilebilir.”

Şehir ayrıca sanat, kültür ve turizm de dahil olmak üzere çeşitli pazarlarda NFT tabanlı yönetim politikalarını dahil etmeyi planlıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Steve Talks | Konuk: Derya Türker, KriptoLevent ve Gökberk Başdan #Tether #PlanB #Elsalvador

29 Ocak’ta dünyanın en büyük sosyal medya platformu Meta, BTC ve kripto ile ilgili çeşitli hizmetler için donanım ve yazılım tasarlamak, geliştirmek ve tedarik etmek üzere Brezilya makamlarına ticari marka tescili başvurusunda bulundu.

Meta'nın Brezilya INMI'sine ticari marka başvurusu. Kaynak: INPI
Meta’nın Brezilya INMI’sine ticari marka başvurusu. Kaynak: INPI

Meta’nın ticari marka başvurusu 5 Ekim 2021’de Jamaika üzerinden yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu