Kripto Para HaberleriHaberler

Reddit’in Kurucu Ortağı Solana’da Sosyal Medya Oluşturmak İçin 100 Milyon Dolar Ayıracağını Açıkladı

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian bugün Solana odaklı bir konferans olan Breakpoint’te konuştu. Ohanian, Solana’da sosyal medya oluşturmak için 100 milyon dolar ayıracağını açıkladı.

Başarılı yönetici bugün yaptığı açıklamada, Solana blok zincirini kullanarak bir tür merkezi olmayan sosyal medya oluşturmaya yatırım yapacağını duyurdu.

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal ile bir sohbet sırasında şu ifadeleri kullandı:

“Buraya gelmemin nedenlerinden biri, yatırım için 50 milyon dolar ayırdığımızı duyurmak. Solana üzerine inşa edilmiş bir sonraki sosyal medya.”

Ohanian, sohbet sırasında 50 milyon doların yeterli olmadığını ve planın fonu 100 milyon dolara çıkarmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu, FTX CEO’su Sam Bankman Fried‘in blok zincirinde sosyal medya oluşturmanın “kesinlikle çok büyük bir gelişme” olabileceğini söylemesinden bir gün sonra geldi .

Bankman Fried, konuşması sırasında, merkezi olmayan sosyal medyanın birçok acı noktayı çözebileceğini iddia etti.

Fried, devasa kullanıcı tabanlarına sahip olan önceden var olan sosyal medya sitelerine dikkat çekti ve bu sitelerle entegrasyonların DeFi’yi milyonlarca kullanıcıya ölçeklendirmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Bu arada popüler kripto para birimi Solana (SOL) şu anda 241.45 dolardan işlem görüyor. SOL, bugün lider stabilcoin Tether’ı geride bırakmayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala