Kripto Para HaberleriHaberler

Rarible ve Adobe, NFT İçerik Oluşturucularını Korumayı Amaçlayan Bir Ortaklık Kuruyor

Yazılım devi Adobe, sosyal medya profillerini ve kripto para cüzdan adreslerini birbirine bağlayarak, değiştirilemez token veya NFT yaratıcılarının çalışmalarının arkasındaki sanatçı olduklarını kanıtlamalarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

NFT pazar yeri Rarible, bugün yaptığı duyuruda Adobe ile ortak olacağını ve token yaratıcılarının dijital içeriğin gerçekliğini doğrulamak için yazılım şirketinin içerik kimlik bilgilerini görüntülemesine izin vereceğini söyledi.

Adobe’ye göre bu özellik, bir NFT oluşturucunun cüzdan adresini ve sosyal medya bilgilerini, Rarible’da listelenen meta verilerine ekleyerek “içeriğin doğrulanabilir gerçekliği ile yanlış bilgilerle mücadele etmeye” yardımcı olacak.

BBC, Getty Images, Microsoft ve Nikon ile birlikte Adobe’nin İçerik Özgünlük Girişimi’nin bir üyesi olarak Rarible, görünüşe göre NFT yaratıcılarının çevrimiçi kimlikleriyle veya gerçek sosyal medyayla bağlantılı kripto adreslerini görüntülemeyi seçerek takma ad olarak kalma seçeneğine sahip olacak.

Mart ayında Beeple’ın NFT’sinin 69 milyon dolara satın alınmasının arkasındaki alıcının kimliği, kendisi kimliğini ifşa etmeyi seçene kadar belirsiz kalmıştı.

DappRadar’dan alınan verilere göre Rarible, günlük işlem hacmine göre sekizinci en büyük NFT pazarı olarak faaliyet gösteriyor.

Bununla birlikte, platformun işlem hacmi, Nisan ayında 2,5 milyon dolara ulaştığından bu yana önemli bir düşüş gördü. Popüler NFT pazarı OpenSea ise 58 milyon dolardan fazla hacme sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala