Kripto Para HaberleriHaberler

Rapora Göre Kripto Para Yatırımcıları Temel Borsa Bilgisinde Düşük Puan Aldı

Online yatırım yorumcusu GamblersPick, perakende yatırımcıların borsa bilgilerini ölçmek için en az bir kez yatırım yapmış 1.000‘den fazla kişiyle görüştü.

Anket sonuçlarına göre, kripto para sahibi olan katılımcılar, kripto sahibi olmayan yatırımcılardan önemli ölçüde daha düşük puan aldı.

Sonuçlar ayrıca, en popüler kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’e ( LTC ) yatırım yapanların %39‘una kıyasla, dijital yatırımcıların %70‘inin Bitcoin’e ( BTC ) yatırım yaptığını ortaya koydu .

En İyi Portföy Seçenekleri

Araştırmada ilk olarak katılımcılara neye yatırım yaptıkları soruldu ve ankete katılanların %69‘unun kripto paraya sahip olduğu keşfedildi.

Devamında, rapor perakende yatırımcılar arasında hangi hisse senetlerinin ve kripto para birimlerinin en popüler olduğuna baktı.

Şirket, “GameStop, son altı ayda yanıtlayanlarımız için en popüler hisse senedi oldu. Yatırımcıların üçte biri paralarını bu şirkete yatırdı” ifadelerini kullandı.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, Bitcoin şimdiye kadarki en popüler kripto olarak ortaya çıktı ve dijital yatırımcıların %70‘i Bitcoin satın aldı. Ankete katılanların %39’u Litecoin’e yatırım yaptıklarını söylerken, %37’si Ethereum ( ETH ) satın aldıklarını bildirdi.

Rapor, en yaygın bilgi boşluklarını ele almaya devam ederken, “Pandemiden bu yana borsaya yeni yatırımcıların bir kısmı girdi ve ilk kez girenler artık tüm perakende yatırımcıların %15’ini oluşturuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala