Kripto Para HaberleriHaberler

Raoul Pal: Kripto Tüccarları Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Boğa Döngüsü Hakkında Yanılıyor

Real Vision CEO’su Raoul Pal, mevcut kripto döngüsünün ne zaman sona ereceği konusundaki geleneksel bilgeliğin işareti kaçırdığına inanıyor.

Yeni bir Real Vision röportajında, makro gurusu Bitcoin, Ethereum ve altcoin piyasalarının “en çok acı veren yolu” alacağını ve boğa koşusunun Aralık ayında bitmesini bekleyen yatırımcıları şaşırtacağını tahmin ediyor.

‎‎‎ ‏‎
“Piyasalar tamamen psikoloji ile ilgilidir ve eğer herkes bir şeyin olmasını beklerse o olmaz. Bu yüzden herkesin kafasına bir şekilde döngü Aralık’ta sona eriyor çünkü ’13’te ve ’17’de de böyle yaptı.

Tahminimce, muhtemelen bir satışımız var ve sonra tekrar yırtılıyor çünkü bu çoğu acının yolu ve piyasalar çoğu acının yolunu seçmeye meyilli.”

Bununla birlikte, Pal’e göre, bir Ethereum ETF ve ETH 2.0‘ın yakında piyasaya sürülmesi, kripto döngüsünü Haziran’a kadar uzatacak büyük bir ralli için katalizör olabilir.

“Perakende ETF geliyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde çıkacak, bu yüzden erişimi genişleteceğiz ve [in] kurumları getireceğiz. Kurumlar, varlık tahsisi kararlarını çeyrek dönemler itibarıyla verme eğiliminde ve tahminimce, gelecek yıl Ocak-Mart döneminde büyük bir giriş göreceğiz.

Bence bu pazarın diğer büyük itici gücü ETH 2.0 olacak. Bunun nedeni, herkesin ETH’sini stake etmesidir. Toplam ETH arzının yalnızca yaklaşık %11’inin mevcut olduğu ETH’de bu inanılmaz arz ve talep dengesizliğini yaratıyor. Diğer her şey bu bahis için kilitli…

Tüm bunlar, muhtemelen uzun bir döngü göreceğimiz anlamına geliyor ve bence bu, Mart ile Haziran arasında uzayacak ve bu yeni bir aşama olacaktır.”

CoinGecko’ya göre Ethereum (ETH), yazı yazılırken yedi günün en düşük seviyesi olan 4.205$’dan %6 artışla 4.478$’dan el değiştiriyor.

Pal, kripto pazarlarının genişleyen doğasını tartışmaya devam ediyor.

“Kripto şu anda bugün itibariyle 2 trilyon dolar. Bence 200 trilyon dolara çıkmasını beklemek oldukça makul. Yani bu bir 100x. Hiçbirimiz, 100 kat artan, birçok şeye sahip zengin ve derin bir varlık sınıfı olan tam bir varlık gibi bir şey görmedik.

İnsanlara bu şekilde açıklamaya çalışıyorum. fazla düşünme. Herkes para kazanabilir. Her şey zaman ufku ve oynaklığı anlamakla ilgili. Almayı göze alabileceğiniz riski alın.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala