Bitcoin HaberleriHaberler

Profesyonel yatırımcı, Bitcoin’in ‘büyük bir boğa koşusu’ için hazırlanıyor olabileceğini söylüyor

Geçen yıl, Bitcoin’in ( BTC ) büyük bir döngünün gerçekleşmesi için hazır olabileceğini  gösterdi. Bunun yanında 2021 senesi, değiştirilemez tokenlerin ( NFT’ler ) benimsenmeye başladığı bir yıl oldu.

Tanınmış kripto para yatırımcısı ve analisti Michaël van de Poppe, piyasanın şimdiden muazzam getiriler gördüğü için döngünün son aşamaya yaklaştığını düşünüyor:

“Hızlanan platformları gördük, NFT’lerin yükselişini gördük ve ekosistemin daha da büyüdüğünü gördük. Bu da benimsemenin yoğun bir şekilde arttığı ve katlanarak giden bir şey olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla asıl büyük kazanımlar, döngünün son bölümünde elde edilir.”

Poppe, kurumların piyasalarda yer edinebilmek için finansal araçlar geliştirmelerinin son derece önemli olduğunu vurguluyor.  

“Kurumların kendisini piyasalara sokmak için finansal araçlar yaratması oldukça önemli”

Ticaret uzmanı, piyasada asıl paranın döngünün son bölümünde kazanıldığını vurguladı, bununla ilgili olarak, Bitcoin’in hala ilginç bir bölgede olduğunu gösteren zincir üstü metrikleri belirledi:

“MVRV [Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere] oranı şu anda aşırı değerlemenin yakınında olmadığımızı gösteriyor ve aslında 69.000 dolara yapılan önceki boğa koşusunun Bitcoin coşkusunu bile göstermediğini ortaya çıkarıyor. Bu, medyanın ilgisinin artmaya başladığını gördüğümüz ilk koşu.”

Kripto analisti, uzun vadeli BTC sahiplerinin arzının Bitcoin’in düşük bir değerlemede olduğu gerçeğiyle birleştiğini vurguladı çünkü uzun vadeli sahipler, piyasa tekrar yükselirken pozisyonlarını yavaş bir şekilde biriktiriyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu