Kripto Para HaberleriHaberler

Portsmouth, Fatura Ödemelerinde Kripto Kabul Edecek

ABD Eyaleti New Hampshire’a bağlı Portsmouth şehri, sanal parayı benimseme çabasıyla, sakinlerinin faturalarını Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ile ödemelerine izin verecek. Şehrin belediye başkanı Deaglan McEachern, bu fikri şehir sakinlerine daha fazla ödeme seçeneği sunacağını düşünen şehir yetkililerine önerdi.

Seacoastonline‘dan 23 Mart’ta yayınlanan yerel bir habere göre, Belediye Başkanı McEachern, “Kripto para biriminde kullanılan teknoloji türünü kullanan, geleceğimiz açısından bizi etkileyecek yeni şeyler var” dedi. McEachern şöyle devam etti:

Portsmouth‘un bunun gelecekte bizi nasıl etkileyeceğini görmek için beklemediğinden emin olmak istiyorum; çünkü zaten bizi etkiliyor.”

McEachern, Belediyenin kripto para birimleri ve blok zincirleri hakkında çok daha fazla şey öğrendiğini ve bunların daha iyi şehir hizmetleri için nasıl kullanılacağını söyledi. Ayrıca, herhangi bir kripto para birimi ödemesinin derhal ABD dolarına dönüştürüleceğini ve böylece değişikliğin Portsmouth’un parasal uygulamaları üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını belirtti.

Bu projenin kanıtladığı gibi, hükümetlerin kripto para birimlerine olan ilgisi artıyor. Örneğin Miami ve New York, kripto para birimini benimseme konusunda dost canlısıydı. Cointelegraph tarafından Şubat ayı ortasında bildirildiği üzere, Colorado Valisi Jared Polis, eyalet hükümetinin sakinlerin 2022 yazı kadar erken bir tarihte kriptoda vergi ödemesine izin vereceğini söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Almanya’da Nüfusun Neredeyse Yarısı Kriptoya Yatırım Yapıyor

Amerika Birleşik Devletleri milletvekilleri, bir kongre çerçevesi beklemek yerine, dijital varlıklarla ilgili herhangi bir potansiyel düzenleyici belirsizliği eyalet düzeyinde ele almayı önerdiler. Şubat ayında, bir Tennessee Temsilciler Meclisi üyesi, devletin kripto para birimine ve NFT’lere yatırım yapmasına izin vermeyi teklif etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu