Kripto Para HaberleriHaberler

Popsicle Finance, 25 Milyon Dolarlık Saldırının Kurbanlarına Fonların Geri Ödeneceğini Duyurdu

Popsicle Finance, kullanıcıların en karlı DeFi hizmetlerini otomatik olarak bulmasını sağlayan bir getiri optimizasyon platformudur

DeFi platformu Popsicle, Ağustos ayında gerçekleşen 25 milyon dolarlık bir hack saldırısının kurbanlarını tazmin edeceğini açıkladı. Aktarılan bilgilere göre kullanıcılar geri ödemenin üzerine %20 bonus alacaklardır.

Fonlar Kullanıcılara Geri Ödenecek

Popsicle ekibi, kurbanları tazmin etmek için 29 dolar değerinde ICE tokenlerine ihtiyaç olduğunu hesapladı. Gaz ücretlerinden tasarruf etmek için tokenler nICE olarak dağıtıldı.

Token’ları nakde çevirmek için, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde nICE’ı ICE’ye dönüştürmesi gerekiyor. Alternatif olarak, kullanıcılar fonlardan getiri elde etmeye devam etmek için nICE tokenlerini stakede bırakabilirler.

Saldırıya rağmen nICE tokenlerinin %100‘ünü elinde tutan kullanıcılara, ana geri ödemenin üzerine %20 bonus verilecek. Popsicle, geri ödenen fonları ekibinin kendi token tahsisinden, özellikle de kurucu Daniele Sesta’nın fonlarından çekti.

Orijinal saldırı, platformun fonlarını boşaltmaya ek olarak, Popsicle’ın ICE tokeninin değerinin 48 saat içinde 2,35 dolardan 1,38 dolara düşmesine neden oldu. 

Bununla birlikte, ICE’nin fiyatı 25.89 Dolar’lık piyasa değeri ile Ağustos ayına göre önemli ölçüde daha iyi durumda.

Bu fiyat artışı, yalnızca projenin kendi çabalarından ziyade, genel olarak daha güçlü bir kripto pazarından kaynaklanıyor olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala