Bitcoin HaberleriHaberler

Piyasadaki dalgalanmalardan etkilenmeyen MicroStrategy, Bitcoin satın almaya devam edecek

Bitcoin’in değeri son aylarda önemli ölçüde düşmüş olsa da, MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) dijital varlığa yatırım yapmaya devam etmeyi planlıyor. 

MicroStrategy’e ek olarak elektrikli otomobil üreticisi Tesla (NASDAQ: TSLA ) ve yakın zamanda Block olarak yeniden adlandırılan ödeme devi Square (NYSE: SQ ) BTC’e yatırım yapan şirketler grubundan biridir.

Şirketin Finans Direktörü Phong Le konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e yönelik stratejimiz satın almak ve elde tutmaktı. Bu nedenle aşırı nakit akışımız olduğu veya para toplamak için başka yollar bulduğumuz ölçüde Bitcoin almaya devam ediyoruz”

MicroStrategy, amiral gemisi kripto para biriminde nakit tutmayı düşünen ilk kurumsal firmalardan biriydi. Şirket CEO’su Michael Saylor, itibari para biriminde para tutmanın satın alma gücünün %15‘ini azalttığına inanıyor.

MicroStrategy Bitcoin almaya devam ediyor

Kripto para birimi söz konusu olduğunda, şirket 2020’nin sonunda 1,05 milyar dolardan artışla 2,41 milyar dolara sahip oldu. MicroStrategy ayrıca 2021’in ilk dokuz ayında nakit olarak 2,04 milyar dolara bitcoin aldığını söyledi. 

MicroStrategy, piyasa daha likit hale gelirse, bunun önümüzdeki bir veya iki yıl içinde gerçekleşeceğine inandığı bitcoin destekli tahvilleri satın almayı da düşünüyor.

Phong Le, MicroStrategy’nin bu yıl bitcoin satın almaya devam edeceğini, ancak işletmenin geçen yıldan daha fazla satın alıp almayacağının belirsiz olduğunu ve varlığı satma niyetinin olmadığını söyledi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu