bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
Blockchain HaberleriHaberler

Philadelphia, Blok Zinciri Teknolojisini Şehir Yönetimine Getirmeyi Düşünüyor

Philadelphia şehrinin baş inovasyon sorumlusu Mark Wheeler, blok zinciri ve Web 3.0 teknolojisini şehir yönetimine getirme girişimini duyurdu.

Görünüşe göre Philadelphia, Miami’nin bir şehir tokeni olan MiamiCoin’i piyasaya sürmesinden ilham alıyor. Wheeler şu anda Philadelphia belediye yönetimi için kullanım durumlarını ve değer teklifini anlamak için blok zinciri ve Web 3.0 teknoloji geliştiricileri ile görüşmeler yapmak adına bir keşif süreci yürütüyor.

Philadelphia

Şehrin web sitesi de blok zinciri ve Web 3.0 ile ilgili kaynaklarla ilgili bir bölümle güncellendi. Wheeler, bu hamlede MiamiCoin’i vergi ödemelerinin alternatifi olarak gören Miami Belediye Başkanı Francis Suarez‘den ilham aldındığını söyledi.

Suarez ayrıca maaşını Bitcoin ile alacağını da ifade etti. Ağustos ayı itibariyle MiamiCoin, şehrin kasasına 7 milyon ABD dolarının üzerinde para kazandırdı.

New York City de Miami’nin ayak izlerini takip ederek bu hafta NYCCoin’i piyasaya sürdü. Şehir, kripto ve blok zinciri konusunda beklentilerini yüksek tutuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala