Bitcoin HaberleriHaberler

Peter Thiel, Yüksek Bitcoin Fiyatını Gerçek Enflasyonun İşareti Olarak Görüyor

PayPal kurucularından milyarder Peter Thiel Bitcoin fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başarılı yönetici, Bitcoin’in şu anki seviyede satın alınması gerekmediğine inanıyor.

Thiel ”Bitcoin’in (BTC) 60.000 dolardan agresif bir şekilde satın alınması gerektiğinden emin değilim” ifadelerini kullandı.

Geçen ay Thiel, yüksek kripto para fiyatlarını “kömür madenindeki kanarya” olarak nitelendirdi ve bunun mevcut rejim için kötü bir işaret olduğunu iddia etti. Thiel son zamanlarda ABD Merkez Bankası’nı da enflasyona göz yumduğu için sertçe eleştirmeye başladı.

Bunun yanında Fed Başkanı Jerome Powell, yüksek enflasyonun düşmesinin beklenenden daha uzun sürebileceğini dile getirdi. Yine de Powell, merkez bankasının onu %2 seviyesine geri döndürmek için emrinde bir dizi araç kullanacağından emin görünüyor. Powell ”Enflasyonu %2’ye geri döndürmek için araçlarımızı kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

Şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanış

Thiel konuşmalarının devamında daha ucuza daha fazla Bitcoin almadığı için bazı pişmanlıklarını dile getirdi. Ekim ayında, bir numaralı kripto para birimi 61.355 dolardan kapandı.

BTC
Tradingview.com

Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67,276 dolardan %9,6 geride bulunuyor. Piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise 4.246 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala