Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Pentoshi Yine Ters Köşe Yapıyor; DOGE yükselirken SHIB Biriktiriyor

Yakından takip edilen bir Bitcoin analisti olan Pentoshi, rakip memecoinlerden Dogecoin’i ($DOGE) Tesla‘nın bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladıktan sonra önemli bir artış görmesine rağmen, memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu’ya ($SHIB) yatırım yaptığını açıkladı.

Mikroblog platformu Twitter‘da 460.000’den fazla takipçisi olan takma adlı bitcoin analisti Pentoshi, “bir miktar SHIB aldığını” açıkladı, bir yatırımcının yatırım riski için kazanabileceği olası ödülü gösteren risk/ödül oranının, bunu haklı çıkardığına inanıyor.

Pentoshi, “Şubat ayına yaklaştıkça nasıl geliştiğini” görmek için kripto para biriminin fiyatını izleyeceğini ve şimdilik “yakın akrabası” yerine tercih ettiğini belirtti. Bu akraba DOGE, Tesla’nın web sitesinde mallar için ödeme yapmasını sağladıktan sonra pompalandı.

Tesla’nın DOGE ödeme özelliği, “siber düdüğü”, “Giga Texas” “kemer tokası” ve çocuklar için “siber dörtlü” dört tekerlekli arabası gibi belirli ürünlerin DOGE karşılığında satılmasına izin veriyor. Bu ürünlerin tümü DOGE cinsinden fiyatlandırıldı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Veri Şirketi Lukka, Yeni Finansman Turuyla 1,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

Tesla’nın Dogecoin destek sayfasında firma, ödeme yöntemi olarak yalnızca DOGE’yi kabul ettiğini ve “başka dijital varlıkları alamadığını” belirtiyor. Tesla kullanıcılardan satın alırken DOGE’yi kullandıklarından emin olmalarını istiyor, “başka herhangi bir dijital varlık, varlıkların kaybolmasına veya yok olmasına neden olabilir.”

Pentoshi Shiba Inu’yu Çok Yakından Takip Ediyor

Özellikle, Pentoshi, Şubat ayında Robinhood‘da (NASDAQ:HOOD) listeleneceğine dair söylentilerin fiyatının yükselmesine yardımcı olduğu bir zamanda Shiba Inu’ya yatırım yapmayı seçti. Robinhood listeleme söylentileri yayılmaya başladıktan kısa bir süre sonra, bir Ethereum balinası 58.9 milyar SHIB satın aldı. Shiba Inu, 2021 Ekim ayının ortalarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0008$’a ulaştığından bu yana değerinin yaklaşık %53’ünü kaybetti.

SHIB USDT Grafiği Kaynak: TradingView
SHIB USDT Grafiği Kaynak: TradingView

Öte yandan Dogecoin, CryptoCompare verilerine göre, geçen yılın Mayıs ayında 0,70 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan beri değerinin yaklaşık %72’sini kaybetti, şu anda CryptoCompare verilerine göre 0,19 dolar civarında işlem görüyor. Memeden ilham alan kripto para, Tesla’nın onayı sayesinde %11 arttı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu