Blockchain HaberleriHaberler

Peki Ya Vefat Ederseniz? Kriptonun Merkezileşmesinin Gelecekte Benimsenmeyi Artıracağına İnananlar da Var!

Bitcoin (BTC) ticareti yapan insanlar vefat ettiğinde, vefat öncesi cüzdanlarına başka biri kişi için erişim izni vermemişlerse BTC’leri sonsuza kadar blok zincirinde kaybolabilir. Bununla birlikte, bir değişim projesi kripto tüccarlarına başka bir seçenek sunmak istiyor.

2020’de yapılan bir araştırma, birçok kripto yatırımcısının, dijital varlıklarına vefat ettiklerinde ne olacağı konusunda endişelendiğini gösterdi. Ankete katılanların %89’u, varlıklarının ölümlerinden sonra ailelerine veya arkadaşlarına verilip verilmeyeceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Digital Financial Exchange (DIFX) CEO’su Jeetu Kataria, bir haber organı ile yaptığı röportajda, ölüm durumunda kriptoyu sevdiklerinize aktarmanın bir yolu olmasının önemini vurguladı. Kataria’ya göre, DIFX, cüzdan sahibinin ölmesi durumunda kullanıcıların “güvenilir bireyleri, aileleri ve arkadaşları gibi kripto cüzdanlarından yararlanacak kişileri” seçmelerine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir adaylık programı oluşturdu.

“Kriptonun kalıcılığı ve dijital geleceği güvence altına almak için bu özelliğe sahip olmak gerekiyor. Benim gibi hevesli bir kripto tüccarıysanız, kriptonuzu kimin devralacağı düşüncesinin aklınıza geldiğine eminim.”

CEO ayrıca, blockchain tabanlı bir sistemin, yararlanıcıların meşruiyetinin doğrulanmasını ve sorgulanmamasını sağladığını söyledi. Özel anahtarlar ve erişim kimlik bilgileri vermekle karşılaştırıldığında, Kataria bunun daha verimli ve güvenli olacağına inanıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Beşiktaş’ın Yeni Göğüs Sponsoru Kripto Dünyasından!

Bu özellik birçok kişi tarafından tercih edilebilirken, ademi merkeziyetçiliği tercih eden traderlar o kadar heyecanlı olmayabilir. Ancak Kataria, merkezileşmenin “kitlesel benimsemenin anahtarı” olduğuna inanıyor. CEO ayrıca şunları söyledi:

“Merkezileşme, kripto endüstrisindeki birçok proje için hesap verebilirlik de sağlıyor. Bu, hizmetlerinde tutarlılığa sahip olan ve geleneksel finansal piyasaların daha fazlasını çeken kuruluşa katkıda bulunur.”

DIFX, devam eden Crypto Expo Dubai‘de yeni bir kurumsal kimlikle birlikte özelliği açıkladı. Program, borsanın daha tüketici odaklı olma hedefine ulaşmasının bir yolu olarak hizmet ediyor. Kataria, bunun DIFX ekibinin müşterilerini “acı noktaları” ve endişelerinden kurtarmasının bir yolu olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu