Kripto Para HaberleriHaberler

PeckShield, Binance Smart Chain’de 55 Zararlı Proje Bulunduğunu Söyledi

PeckShield, Binance Smart Chain’de 55 zararlı proje belirledi. Güvenlik firması, listelenen tokenlerin arkasındaki ekiplerin sınırsız token basabileceği, hesapları kara listeye alabileceği ve kullanıcıların satışını kısıtlayabileceği konusunda uyardı.

Halı çekme” diye tabir edilen dolandırıcılık yöntemleri, son aylarda Binance Smart Chain‘de sık görülen bir olay haline geldi.

PeckShield Şüpheli BSC Projelerini Tespit Ediyor

PeckShield, Binance Smart Chain’de  55 “halı potansiyeli içeren bir liste yayınladı.

Şirket, anonim ekipler tarafından yürütülen 55 erken aşama tokenin akıllı sözleşmelerini analiz ettikten sonra, yöneticilerin sınırsız token basmasına, hesapları kara listeye almasına ve sahiplerinin tokenleri satmasını engellemesine izin veren kötü amaçlı işlevler tespit etti.

Bu nedenle, projelerin üzerinde sözde bir “halı çekme” dolandırıcılığı gerçekleştirebileceği sonucuna vardı. Halı çekme”, ekiplerin projeleri terk ettiği, borsalarda token sattığı ve yatırımcıların fonlarıyla birlikte ortadan kaybolduğu kripto dolandırıcılıklarını tanımlamak için kullanılan popüler bir terimdir.

PeckShield, tespit ettiği projeleri bugün bir tweet’te listeledi. Firma, tokenler için akıllı sözleşmelerin, kullanıcıların varlıklarını satın alabilecekleri ancak satamayacakları şekilde tasarlandığını vurguladı.

Örneğin, Netflix şovu Squid Game’da kendini şekillendiren bir proje Binance Smart Chain’de SQUID adlı bir token başlattı. Proje geliştiricileri ortadan kaybolmadan önce yaklaşık 12 milyon dolar kazandı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu