Bitcoin HaberleriHaberler

PayPal, Mayıs Ayından Bu Yana En Büyük Bitcoin Hacmini Kaydetti

Küresel ödeme hizmeti sağlayıcısı PayPal’daki Bitcoin ( BTC ) ticaret hacimleri, 20 Ekim’de 145.60 milyon dolara ulaştı. Bu seviyeler tam da BTC’nin 67.000 Dolar’a çıkmasıyla geldi.

Hacimlerdeki son artış, 19 Mayıs’ta Bitcoin fiyatının 43.500 dolardan 30.000 dolara kadar düşmesinden bu yana en yüksek seviyeye çıktı. O gün, yaklaşık 304 milyon dolar değerinde BTC el değiştirdi. Bu, 20 Ekim’de kaydedilen hacmin neredeyse iki katı.

Bitcoin PayPal hacimleri. Kaynak: ByBt.com

Bununla birlikte, her iki durumda da, hacimlerin Bitcoin fiyat rallisi sırasında satın almadaki artıştan mı yoksa yeni ulaşılan yüksek seviyelerin yakınındaki satışlardan mı kaynaklandığı belirsizdi.

Sebep ne olursa olsun, PayPal “Bitcoin” anahtar kelimesi için internet sorgularında bir artış olduğunu da kanıtladı.

Kaynak: Google Trendler

PayPal, kullanıcıların 1 Dolar kadar az bir miktar koyarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamalarına izin veriyor. Sonuç olarak, ödeme hizmeti şirketi, perakende yatırımcılar için uygun bir platform olarak ortaya çıktı ve endüstri tarafından daha geniş kripto benimsemesi için bir işaret olarak görülüyor.

İlginç bir şekilde, PayPal’ın kripto sektörüne girmesinden bu yana, en az 1 dolar değerinde BTC’ye sahip benzersiz adreslerin toplam sayısı, 20 Kasım 2020’de 26.83 milyondan, 33.89 milyona yükseldi.

1 dolardan fazla bakiyeye sahip BTC adresleri. Kaynak: CoinMetrics

Kripto ödeme hizmeti Mercuryo’nun kurucu ortağı Alexander Vasiliev, PayPal’ın kripto endüstrisine girişini perakende patlamasının bir işareti olarak gördü. Günlük yatırımcılar sürekli artan enflasyona karşı güvenlik ağları ararken, Bitcoin’in 2021‘in dördüncü ve son çeyreğini kârla bitirmesini bekliyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala