Kripto Para HaberleriHaberler

Paxos, Singapur’un Mali Düzenleyicisinden Onay Aldı

Stabilcoin ihraççısı kuruluş, düzenleyici onayın ortaklarını Asya'ya genişletme konusunda desteklemeye yardımcı olacağını söyledi.

Singapur Mali Otoritesi (MAS), yerel şirketlere kripto hizmetleri sunmak için stabilcoin ihraççısı Paxos‘a düzenleyici onayı verdi.

Bugün yaptığı duyuruda Paxos, Singapur’un finansal düzenleyicisinden şirketin ülkenin Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında blockchain ve kripto hizmetleri sağlamasına izin veren bir lisans aldığını söyledi. Stabilcoin veren kuruluş, düzenleyici onayın ortaklarını Asya’ya genişletme konusunda desteklemeye yardımcı olacağını söyledi.

Paxos Asia‘nın kurucu ortağı ve CEO’su Rich Teo; “MAS’ın düzenleyicimiz olması bizi heyecanlandırıyor ve onların gözetimi sayesinde, dünyanın en büyük kuruluşları için düzenlenmiş çözümlere güç vererek dijital varlıkların tüketiciler tarafından benimsenmesini güvenli bir şekilde hızlandırabileceğiz” dedi.

Paxos, New York‘ta faaliyet göstermesine izin veren bir BitLicense ve 2015 yılında ItBit adı altında faaliyet gösterirken New York Finansal Hizmetler Departmanı‘ndan bir tüzük alan ilk kripto şirketlerinden birisidir. Nisan 2021’de Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetçiliği Ofisi, stabilcoin sağlayıcısına ulusal bir güven bankası oluşturması için federal bir tüzük verdi.

Aralık 2021 itibariyle, Singapur’un para otoritesinin, ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto şirketlerinin 170 lisans başvurusundan 103’ünün düzenleyici onayını reddettiği bildirildi. Ancak Bitstamp Limited, Coinbase Singapore ve Gemini Trust gibi şirketler lisans sahibi olmaktan muaf tutulmuş olarak listeleniyor.

Binance‘in Singapur kolunun Şubat ayında operasyonları durdurduğu bildirildi ve Huobi Global, Mart ayının sonunda tüm Singapur merkezli kullanıcıların hesaplarını kapatacağını duyurdu. Buna ek olarak, Singapur’un, kripto firmalarının reklam hizmetlerini hedefleyen MAS yayınlanan yönergeleri takiben Ocak ayında kripto ATM’lerini kapattığı bildiriliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD Şubat Ayı Enflasyon Verileri Açıklandı!

2012 yılında kurulan Paxos, Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD), PAX Gold (PAXG) ve Pax Dollar (USDP) stabilcoinlerini desteklemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu