Kripto Para HaberleriHaberler

Patrick McHenry, ABD Hükumeti, SEC ve FED’e Çağrıda Bulundu

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi liderliğine yazdığı bir mektupta Patrick McHenry, ABD kripto düzenlemesinin doğasında bulunan “tutarsız muamele ve yargı yetkisi belirsizliği” konusunda sert bir tavır aldı ve komitenin kritik konularını üstlenmesi için çağrıda bulundu.

Kuzey Carolina‘yı temsil eden bir Cumhuriyetçi Patrick McHenry, komitenin Demokrat başkanı Maxine Waters‘ın dijital varlık endüstrisi ile ilgili konuları ele alan ek oturumlar planlamak istediğini belirterek başladı. Ayrıca, finansal sistem ve daha geniş ekonomi için büyük umut vaat eden sektörü etkileyen konularda “geniş, iki taraflı bir fikir birliği” sağlayarak kilit konuları belirleme ve önceliklendirme ihtiyacını vurguladı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dijital varlıklar üzerinde yargı yetkisi için rekabet eden iddiaları nedeniyle endüstrinin karşılaştığı kafa karışıklığına atıfta bulunan Patrick McHenry, pozisyonlarının hiçbirinin tüzüğe dayanmadığını kaydetti. Kongre, dijital varlık düzenlemesini düzenleyici kurumlara veya mahkemelere devretmemeli, bunun yerine yeni varlık sınıfını sınıflandırmak ve onu yöneten kuralları belirlemek için adım atmalıdır.

Patrick McHenry: “Raporu Yakından İnceleyin!”

Ayrıca, Kongre Üyesi Patrick McHenry, Finansal Hizmetler Komitesi’nin, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu (PWG) tarafından hazırlanan stabilcoin raporunu yakından incelemesini ve Federal Rezerv’in ABD merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili pozisyonunu ve gelecekteki adımlarını incelemesini önerdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiliz araştırmacılar, Bitcoin’i kuantum bilgisayarlarla hacklemenin gelecekte mümkün olabileceğini savunuyorlar

Geçen yıl Aralık ayında, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, güçlü bir sektör yöneticisi kadrosunun yer aldığı ve politika yapıcılar ile dijital varlık paydaşları arasında son derece verimli bir değişim olarak geniş çapta övülen kripto odaklı bir duruşmaya ev sahipliği yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu