Kripto Para HaberleriHaberler

Pakistan Federal Soruşturma Ajansı Kripto Para Web Sitelerini Engelleyecek

Bir habere göre, Pakistan‘ın en iyi araştırma kurumu, ülkenin merkez bankasının kripto para birimlerine doğrudan yasak getirmesini tavsiye etmesinden bir haftadan kısa bir süre sonra, dolandırıcılık ve kara para aklama endişeleri nedeniyle kripto web sitelerini engellemeye çalışıyor.

  • Federal Soruşturma Ajansı (FIA) Genel Direktörü Dr. Sanaullah Abbasi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Dawn‘da yayınlanan bir rapora göre, ajansın Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’na (PTA) kripto para web sitelerini engellemek için başvuracağını söyledi.
  • Raporda, şu anda ülkedeki sanal varlık hizmet sağlayıcılarının küresel kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı gereksinimlerine uyması için herhangi bir düzenleyici çerçeve bulunmadığı belirtildi.
  • FIA’nın kripto web sitelerini engelleme girişimi ve merkez bankasının kripto kullanımını yasaklama önerisi, Çin‘in dijital varlıklara yaklaşımını yansıtıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Para Dolandırıcılıkları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Son zamanlarda ülke, borsa ile entegre uygulamalar tarafından gerçekleştirilen 100 milyon ABD Doları dolandırıcılık iddiasıyla bağlantılı olarak dünyanın en büyük kripto borsası Binance hakkında bir soruşturma başlattı.
  • Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu geçen yıl Pakistanlıların toplu olarak 20 milyar ABD dolarının üzerinde dijital varlığa sahip olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu