Kripto Para HaberleriHaberler

OTOY Render Network, Metaverse’ü Solana’da oluşturmayı planlıyor

OTOY CEO'su Jules Urbach'a göre Solana'nın programlanabilir ve güvenli temel altyapısı, ölçeklenebilir ve paylaşılabilir dinamik meta veri deposu içeriği için kritik öneme sahip.

OTOY‘un CEO’su ve kurucusu Jules Urbach, özellikle sanal varlıklarla ilgili olarak içerik oluşturmayı demokratikleştirmek istiyor. OTOY’nin teknolojisi, OTOY’nin OctaneRender NFT ekosistemi üzerine kurulu ilk merkezi olmayan GPU işleme ağı ve 3D pazar yeri olan Render Network aracılığıyla açık bulut tabanlı bir metaverse vaadini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Portekiz, Lizbon’daki açılış Solana Breakpoint konferansında Urbach, Render Network’ün Solana blok zinciri ile entegrasyonunu ve NFT para basma platformu Metaplex ile bir ortaklığı duyurdu.

Urbach, projenin yakın zamanda Solana’ya taşınmasının çeşitli nedenlerle gerçekleştiğini kaydetti. Solana’nın, güvenlikten ödün vermeden zincirdeki sahne grafiği değişikliklerini işlemek için yeterince hızlı yüksek performanslı kod üzerinde çalıştığını belirtti. Böyle programlanabilir ve güvenli bir temel altyapı, ölçeklenebilir ve paylaşılabilir dinamik meta veri deposu içeriği için kritik öneme sahiptir, dedi.

Ayrıca, Render Network’ün, geliştiricilerin hem Solana akıllı sözleşmeler VM’sini hem de Render Network GPU düğümlerini aynı kodla hedeflemesini sağlayan RNDR Yazılım Geliştirme Kiti veya SDK için açık kaynaklı bir Rust GPU çapraz derleyici aracının geliştirilmesine fon sağlamayı amaçladığını belirtti.

Urbach, Metaplex’i geniş ölçekte bir NFT pazarını yeniden hayal etmek için büyük bir fırsat olarak nitelendirdi ve vitrin ve akıllı sözleşme kodunun sanatın kendisine entegre edilebileceğini belirtti. Render Network’ü kullanan sanatçılar, varlıkların içinde kodlanmış özel 3D metaverse benzeri NFT vitrinlerinden yararlanabilir ve ödeme akışları, belirli bir NFT’nin işleme katkıda bulunanlarının sayısından bağımsız olarak görünüşte ele alınabilir.

Render Network, Metaplex sayesinde, AR yaratıcılarını, iPad’ler ve iPhone’lar da dahil olmak üzere tüm cihazlarda canlı güncellemeler yapma ve bulutta NFT’lerin canlı akış oluşturmalarını yapma esnekliği ile donatacak. Urbach dedi ki:

“Karma gerçekliğin işe yaraması, sadece render almaktan daha fazlasıdır. Bir iPhone veya iPad’den gelen tüm verileri alabilmemiz ve bunu sahneyi harmanlamak ve yeniden aydınlatmak için kullanabilmemiz gerekiyor.”

Habere çok sayıda Twitter kullanıcısı olumlu yanıt verdi. MediaFire.com Kurucu Ortağı Tom Langridge’e göre, açılış konuşması “son on yılda gördüğüm en heyecan verici sunumlardan biriydi.”


Başka bir kullanıcı, Render Network’ü “Metaverse’e güç sağlayacak” “işleme için Uber” olarak adlandırdı.


Render Network, Beeple gibi birçok kripto sanatçısı tarafından zaten kullanılıyor. Hem Marvel hem de DC Çizgi Roman sanatçısı Alex Ross ve Star Trek yaratıcısı Gene Roddenberry’nin çalışmaları da şu anda Render Network’te arşivleniyor. Bu Metaverse arşivleri, gelecekte kullanılmak üzere blok zincirindeki ilgili yaratımlarını koruyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala