NFT HaberleriHaberler

OpenSea’nin akıllı sözleşme yükseltmesi, bilgisayar korsanları için küçük bir fırsat penceresi açtı

OpenSea, kullanıcıların listelenen NFT’lerini Ethereum ( ETH ) blok zincirinden yeni bir akıllı sözleşmeye geçirmelerini gerektiren bir güncelleme duyurdu.

Güncellemenin doğrudan bir sonucu olarak, Ethereum’dan geçiş yapmayan kullanıcılar, şu anda geçiş için herhangi bir gaz ücreti gerektirmeyen eski ve etkin olmayan listelerini kaybetme riskiyle karşı karşıyalar.

Büyük nonfunible token (NFT) pazarı OpenSea’nin, platformdaki etkin olmayan NFT’leri kaldırmak için bir hafta boyunca planlanmış bir yükseltmeyi duyurduktan sonra bir kimlik avı saldırısının kurbanı olduğu bildirildi.

Ancak aciliyet, bilgisayar korsanları için küçük bir fırsat penceresi açtı. OpenSea’nin yükseltme duyurusundan saatler sonra birden fazla kaynaktan yakında listeden çıkarılacak NFT’leri hedef alan bir saldırı hakkında raporlar ortaya çıktı.

Araştırmalar saldırganların OpenSea’nin yeni akıllı sözleşmesi üzerinden taşınmadan önce NFT’leri çalmak için kimlik avı e-postaları kullandığını ortaya çıkardı. Bir kullanıcı sahte e-postadan NFT geçişine izin verdiğinde, saldırganlar NFT’lere erişim kazandılar.

Kullanıcılara artık OpenSea’den gelen tüm iletişimlere karşı dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu