NFT HaberleriHaberler

OpenSea, platformdaki aktif kullanıcı cüzdanları açısından bir milyonu aştı

NFT pazar yeri platformu OpenSea, artan benimseme ve ticaret metrikleriyle yeni yılda büyümeye devam ediyor. NFT devi, platformdaki aktif kullanıcı sayısında yeni bir kilometre taşına ulaştı.

13 Ocak 2022 Perşembe günü Dune Analytics’ten alınan veriler, OpenSea’nin artık platformda bir milyon aktif kullanıcı cüzdanını geçtiğini ortaya çıkardı.

Bu dönüm noktası, OpenSea’nin geçen yılki muazzam büyümesinin ardından 2022’nin ilk günlerinde devam eden yükselişinin en son göstergesi oldu.

Perşembe günkü haberler, platformun 2022’nin başından bu yana 2 milyar doların üzerinde işlem hacmi gördüğü raporların hemen ardından geliyor.

Ocak 2022’nin başlarında, şirketinin kurucu ortağı Devin Finzer, OpenSea’nin C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar topladığını duyurdu .

Bu, OpenSea’nin piyasa değerini, Temmuz 2021’deki 1,5 milyar dolarlık değerinden önemli bir sıçramayla, şaşırtıcı bir şekilde 13.3 milyar dolara çıkardı.

OpenSea’nin 2022’de yaptığı hızlı başlangıç, CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler koleksiyonların büyük ilgi çekmeye devam etmesiyle, NFT endüstrisinin gördüğü ilgiyi açıkça ortaya koyuyor.

Platformun hakimiyeti eşsiz kalırken, OpenSea’nin, LookRare gibi yeni rakipler ile karşı karşıya olduğunu belirtmekte fayda var. LookRare, kısa süre önce NFT pazarını kullanıcılar için bir airdrop ile başlattı.

Bunun yanında son derece yüksek bir satış hacmi elde etti. Üstelik tüm bunları OpenSea’ye göre çok daha az bir kitle ile başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu