Kripto Para HaberleriHaberler

One River CEO’su Eric Peters: Kripto En İlginç Makro Fırsat ve Yatırımdır

One River Digital Asset Management, Bitcoin ve ethereumdan 600 milyon doların üzerinde satın aldığı Kasım 2020'de kripto alanına girdi.

Kısa Notlar

  • Dijital varlıklar, genç nesillere, genç nesilleri değil, diğer varlık sınıflarından kâr eden yaşlı insanları desteklemek için inşa edilen yarı yozlaşmış yapıyı devirmek için kontrol kazanma fırsatı sağlıyor.
  • Peters, kriptonun gücünün kariyerinde daha önce hiç görmediği bir dönüşüm yarattığını söyledi.

One River Digital Asset Management‘ın kurucusu, CEO’su ve CIO’su, kariyerlerini yükselen trendleri ve iyi yatırım fırsatlarını belirleme üzerine inşa eden kişi ve kurumların kriptonun kafasını karıştırdığını, ancak giderek kriptoya çekildiklerini söyledi.

Pazartesi günü Bankless podcast Bölüm 89’da Peters, “Bunun bir dönüşüm olduğunu ve kesinlikle kariyerimde gördüğüm en ilginç makro fırsat ve makro yatırım tezi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Eski finansal sistemlerle bağlantı “hadi buna yeni teknolojilerle Wall Street diyelim” ilk önce büyük bir yatırım komitesinin aksine sınırlı sayıda insan tarafından yönetilen sermaye havuzlarında gerçekleşecek” dedi.

Peters, kriptonun gücünün kariyerinde daha önce hiç görmediği bir dönüşüm yarattığını söyledi.

One River Digital Asset Management, Eylül ayı itibarıyla kurumsal varlıkları 2 milyar doların üzerinde yöneten ABD SEC‘e kayıtlı bir yatırım danışmanıdır. Peters, 2013 yılında kurulduğunu ancak Kasım 2020’de 600 milyon doların üzerinde bitcoin ve ethereum satın alarak kripto alanına girdiğini ve satın almanın “bitcoin’e daha fazla ağırlık verdiğini” söyledi. “Tüm müşterilerimizin bu varlıklara tahsis edilmesi gerektiğini hissettik” dedi.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, Kasım 2020’den bu yana müşteriler bu satın alımdan 1,2 milyar doların üzerinde kazanç elde etti. Peters, firmasındaki herkesi ve müşterilerini kriptonun bir fırsat olarak karşı karşıya olduğu direnci düşünmeye teşvik ettiğini söyledi.

Peters podcast sırasında “Bu [kripto] teknolojilerin gücü, distopya veya rönesansa yol açma potansiyeline sahip” dedi. “Rönesansa giden yol, bitcoin’in gelişimi ile tutarlıdır” diye ekledi.

Eylül ayı sonlarında firma, açıklanmayan bir miktar için A Serisi bir yatırım turunu kapattı, ancak parayı dijital varlıklarda lider kurumsal yatırım yöneticisi olma misyonuna doğru kullanmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala