Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Ola Finance, 3.6 Milyon Dolarlık Hack Yaşadı

Borç verme protokolü Ola Finance, üzerinde çalıştığı birçok blok zincirinden biri olan Fuse Network‘te bugün bir saldırıya uğradı ve saldırgan çeşitli varlıklarda tahmini 3,6 milyon doları çalmayı başardı.

Ola Finance Ders Çıkarmamış!

Olay, yeniden giriş hatası olarak bilinen yaygın bir sorunu, bilgisayar korsanlarının varlıkları çalmak için bir protokole tekrar tekrar çağrı yapmalarını sağlayan bir akıllı sözleşme güvenlik açığı içeriyordu. Sadece birkaç hafta önce, Gnosis Chain‘deki iki DeFi protokolü (Hundred Finance ve Agave) yeniden giriş hatalarından kaynaklanan hızlı kredi saldırılarında 11 milyon dolardan fazla müşteri fonunu kaybetti.

Güvenlik firması PeckShield, Ola Finance korsanının önce kendi teminatlarını kullanarak fon ödünç alarak işe başladığını söyledi. Bunun ardından Ola’nın akıllı sözleşmelerindeki yeniden giriş güvenlik açığından yararlanan hacker, aldıkları krediyi geri ödemeden teminatı kaldırmayı başardı. Fail daha sonra aynı işlemi diğer Ola Finance havuzlarında tekrarlayarak toplamda 3,6 milyon dolar çalmış oldu.

Fonları boşalttıktan sonra, fail onları Fuse’un kendi çapraz zincir köprüsü aracılığıyla Fuse’dan diğer blok zincirlerine (BNB Zinciri ve Ethereum) aktardı. Toplam ganimetten, hacker’ın Ethereum’da 3 milyon dolar ve BNB Zincirinde 637.000 dolar daha tuttuğu bildiriliyor.

 Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FED’in Enflasyon Göstergesi Şubat’ta %6,4 Yükselerek 40 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Ola Finance, olayı hala araştırdığını ve yakında bir rapor sunacağına söz verdi. Ola’nın Fuse Network’teki merkezi olmayan kredi ürünü, hasarı kontrol etmek için duraklatıldı. Proje, diğer blok zincirlerindeki kredi hizmetlerinin olaydan etkilenmediğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu