Kripto Para HaberleriHaberler

Ödeme Devi Mastercard, Müşterileri İçin Kripto Entegrasyonunu Duyurdu

CNBC’ye  göre Mastercard, ekosisteminin içinde faaliyet gösteren bankaların, kripto para entegrasyonu sayesinde artık müşterilerine kripto hizmetleri sunabileceklerini duyurdu.

Kullanıcılar ve müşteriler, kripto entegrasyonu ile Mastercard ağında sadakat programları ve ödüller de dahil olmak üzere çeşitli ödemeler için kripto para birimini harcayabilecek, depolayabilecek ve kullanabilecek.

Mastercard, yeni işlevi gerçekleştirmek için koruyucu olarak görev yapacak olan Bakkt ile ortaklık kurdu. Entegrasyonun ardından Mastercard müşterileri, alım satım dahil olmak üzere dijital varlıklarla işlem yapabilecekler.

Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond‘a göre şirket, ortaklarına ve müşterilerine kripto hizmetlerine kolay erişim sağlamayı dört gözle bekliyor.

Firma, kripto para entegrasyonu ile  Bitcoin kazanmak ve harcamak isteyen Amerikalılara daha fazla işlem imkanı sunuyor. Şu anda Mastercard, dünya çapında 20.000‘den fazla finans kurumuyla çalışıyor. Firmanın toplam kullanıcı tabanı ise 2,8 milyar olarak biliniyor.

Gelişmeyi takiben, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin %4‘ün biraz üzerinde bir artışla 63.171 dolardan işlem görmeye başladı.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ilk Bitcoin ETF‘yi onayladıktan sonra Bitcoin kripto para birimi 66.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bakkt’tan yapılan bir basın açıklamasına göre, yeni özelliğin Amerika Birleşik Devletleri kurumlarına sunulacağı ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala