Kripto Para HaberleriHaberler

OCC Comptroller, kripto aracılarıyla federal işbirliği çağrısında bulundu

Para Birimi Vekili Denetçisi Michael J. Hsu, 2 trilyon dolarlık kripto para piyasasındaki riskleri daha iyi anlamak için büyük kripto aracılarıyla işbirliği ve koordinasyon ihtiyacının altını çizdi. 

Hsu, Transatlantik Finans Forumu’nda “Kripto Varlıkların ve Düzenlemelerin Geleceği” konulu konuşmasını yaparken internet bağlantısı olan herkesin yatırım yapabileceği çeşitli yerlere dikkat çekerek şunları ekledi:

“Kriptoların ana akım haline getirilmesi yasal belirsizliğe, saldırılara ve diğer yıkıcı olaylara rağmen gerçekleşti.”

Hsu’ya göre, Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), bankalara kripto faaliyetlerine katılmak için federal izin almadan önce kapasite göstermelerini hatırlattı.

Görevli Denetçi ayrıca, USD destekli stabilcoin sahipleri sabit paralarını talep üzerine eşit oranda, hiçbir soru sorulmadan ABD doları karşılığında kullanabileceklerine güvendikleri için kriptoda artan risklerin altını çizdi:

“Peki ya bu güven sarsılırsa ya da kaybolursa? Stablecoin sahipleri, parayı ilk kullananın paralarını geri alma şansının en yüksek olacağını bilerek, rasyonel olarak hemen parayı kullanacaklardır.”

Hsu, kriptoya duyulan güven kaybının sonuçlarını en aza indirmek için kripto aracıları ile işbirliği çağrısında bulunuyor. 

Hsu“Bankalar ve tröst şirketleri varlıkları saklama ve koruma konusunda başarılı bir geçmişe sahip olsa da, kriptonun altında yatan teknoloji, dikkatli analiz ve değerlendirmeyi garanti eden bir dizi yeni sorun sunuyor” dedi.

Bunun yanında Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, Geçen haftaki onay oturumunda kurumun dijital para birimleri hakkında yeni bir rapor yayınlayacağını doğruladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu