Kripto Para HaberleriHaberler

NGRAVE Soğuk Cüzdanı, Kripto Para Depolama İçin Yeni Bir Güvenlik Standardı Belirliyor

2018’deki kripto piyasası düşüşünden hemen sonra, kripto paraların geçerli bir kavram olup olmadığı konusunda büyük şüphe vardı. Üç Belçikalı, kriptonun benimsenmesinin önündeki en büyük engel olduğuna inandıkları şeyin üstesinden gelmek için yola çıktı.

NGRAVE, yıllarca süren araştırma ve geliştirmenin yanı sıra en başarılı kripto cüzdanı ön sipariş kampanyasında 450.000 Dolar topladıktan sonra, yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Şirket amiral gemisi ürünü olan ZERO’nun küresel sevkiyatını başlattı.

ZERO, yalnızca ilk EAL7 sertifikalı kripto donanım cüzdanı değil, aynı zamanda dünyanın en yüksek resmi güvenlik düzeyine ulaşan ilk finansal ürünü olarak nitelendiriliyor.

NGRAVE, son derece güvenli ve kullanıcı dostu ürünler üreten Belçikalı bir blok zinciri ve dijital varlık güvenlik sağlayıcısı olarak biliniyor.

NGRAVE’in CTO’su Xavier Hendrickx “Önceki blok zinciri projemde 10 milyon dolarlık bir hack deneyimi yaşadıktan sonra, NGRAVE kurucularıma basit bir soru sordum: ‘Biri kriptolarını nerede saklayabilir ve geceleri nasıl rahat uyuyabilir?’ Cevabımız yoktu. Bu yüzden onu kendimiz yapmaya karar verdik,” diye açıklıyor.

Çevrimdışı dokunmatik ekranlı donanım cüzdanı ZERO, kullanıcıların kriptolarını güvenli bir şekilde saklamasına ve işlemesine olanak tanıyor. Paslanmaz çelik şifreli yedekleme çözümü olan GRAPHENE, kullanıcıların anahtarlarını kaybetmemelerini sağlıyor.

Ürünün bir kayıp durumunda geri alınabilecek şekilde tasarlandığı belirtiliyor. Kurucu Ortak ve COO Edouard Vanham, “Satış verileri, müşterilerimizin %85’inin COMBO’yu tercih ederek GRAPHENE’nin ek güvenlik katmanlarını takdir ettiğini yansıtıyor” diyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala