Kripto Para HaberleriHaberler

NFT sanatçısı Pplpleasr, ETHenver’da Shibuya adlı merkezi olmayan video platformunu duyurdu

Pplpleasr adında bir dijital sanatçı, 18 Şubat’ta Ethereum odaklı konferans olan ETHDenver’de Shibuya adlı merkezi olmayan bir video platformunun başlatılmasına yardımcı olduğunu duyurdu. 

Pplpleasr, Fortune’un NFT kapağının yanı sıra şu anda 69 milyon dolar toplayan merkezi olmayan sanat koleksiyonu platformu PleasrDAO’dan sorumlu NFT sanatçısı olarak biliniyor. 

Pplpleasr’ın son projesi Netflix, Vimeo ve kitle fonlaması platformu Kickstarter’ın bir karışımı olarak tanımladığı bir medya platformudur, ancak merkezi olmayan bir dönüşe sahiptir.

Shibuya, kullanıcıların, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ve kripto para birimi kullanımı yoluyla platformun içeriğini doğrudan etkilemesini sağlayacak.

ETHDenver’de konuşan Pplpleasr, “Shibuya, kültürlerin ve fikirlerin ilham verici tek bir yerde buluştuğu, merkezi olmayan bir Hollywood’dur” dedi.

Shibuya’nın piyasaya süreceği ilk sanat parçası, anime, İngiliz draması Black Mirror ve Web3 öğelerini içerdiğini belirttiği White Rabbit olarak adlandırılıyor.

Konferansta yayınlanan White Rabbit‘in kısa bir ön izlemesi, bir tarlada uyanan ve olağanüstü bir kaleyle karşılaşan bir kadını gösteriyor. Her kapı bölüm için farklı bir son temsil eder. 

Bölümleri izlemek için izleyicilerin, Shibuya’da bölümün yönüne oy vermek üzere stake edilebilecek NFT’leri basması gerekir. Seçmenler daha sonra  White Rabbit tokenleri ile ödüllendirilecekler.

Pplpleasr, Shibuya’nın dış finansmanı kabul etmediğini söyledi. Projedeki diğer işbirlikçiler arasında, NFT’lerini Phillips müzayede evinde listeleyen dijital sanatçı Maciej Kuciara yer alıyor. 

Pplpleasr, platformun 1 Mart’ta başlayacağını ve gelecekte videonun ötesinde daha fazla medya öğesini dahil etmeyi planladığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu