Finans HaberleriHaberler

NFT Oyun Firması The Sandbox, SoftBank Liderliğindeki Finansman Turunda 93 Milyon Dolar Topladı

The Sandbox, gamestudio Pixowl tarafından geliştirilen ve 15 Mayıs 2012 tarihinde piyasaya sürülen cep telefonları ve Microsoft Windows için sunulan popüler bir oyundur.

Reuters raporuna göre, Hong Kong merkezli oyun platformu The Sandbox, SoftBank’ın Vision Fund 2 liderliğindeki bir finansman turunda 93 milyon dolar topladı.

iOS, Android ve Windows’ta yayınlanan Sandbox, kullanıcıların farklı öğeler kullanarak oyun içinde kendi evrenlerini oluşturmalarına olanak tanıyor. 

2018 yılında, Hong Kong merkezli NFT dijital mülk firması Animoca Brands, The Sandbox’ın arkasındaki orijinal geliştirici ve yayıncı olan Pixowl’u satın aldı.

Bu, The Sandbox’ın oyun deneyimine, kullanıcıların oyun içi kreasyonlarından Ethereum ağı üzerinde para kazanmaları için değiştirilemez tokenlar eklemesine olanak tanır. 

The Sandbox baş işletme görevlisi ve kurucu ortak Sebastien Borget, Reuters ile yaptığı röportajda, son turun firmanın metaverse ekonomisini sadece oyun oynamanın ötesine genişletmesine yardımcı olmaya hazır olduğunu söyledi. 

Borget, “Bu açık meta veri deposunu oluşturuyoruz. Sandbox’ı, meta veri deposunun kendilerine ait olduğunu iddia eden dev teknoloji şirketlerine karşı konumlandırıyoruz ve kullanıcıların ilk olduğu yerde bir alternatif sunuyoruz,” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala