Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

New York Belediye Başkanı, Maaşını Bitcoin’le Alma Taahhüdünü Yerine Getiriyor

New York Belediye Başkanı Eric Adams, Bitcoin ile ödeme alan son kripto yanlısı belediye başkanı oldu.

New York’un yeni Belediye Başkanı Eric Adams, mevcut bilgilere göre Bitcoin‘deki ilk maaşını almaya hazırlanırken vaatlerinden birini yerine getirmek için büyük bir adım attı.

Belediye Başkanı, geçen yıl Kasım ayında, Belediye Başkanı olarak görevde oacağı ilk üç aylık maaş çekini kripto para ile almaya söz vermişti.

Belediye Başkanı Adams, Bitcoin ile ödeme alacak

Son açıklamalar, Belediye Başkanı Adams’ın ilk maaş çekini Bitcoin ve Ethereum’da alacağını ortaya koydu. Maaş çeki, Amerika Birleşik Devletleri‘nin önde gelen kripto borsalarından biri olan Coinbase kullanılarak dönüştürülecek.

Belediye Başkanı Adams kripto para birimleriyle ilgili söz verdiğinde, kripto piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan yeşil bir koşu yaşadığını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, kripto piyasası, son haftalarda ikinci kez amiral gemisi dijital varlık 40 bin doların altına düştüğü için kazanımların çoğunu kaybetti.

Ancak değerdeki düşüşe rağmen, kripto yanlısı belediye başkanı etkilenmemiş görünüyor. Son açıklamalarından birinde, New York’u finans dünyasında dünyanın yeniliklerinin merkezi haline getirme arzusunu dile getirdi.

New York Belediye Başkanı dışında, bir başka kripto yanlısı belediye başkanı ise maaşını BTC olarak alan ilk kişi olan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’di.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Pakistan Hükümeti Kripto Para Ticaretini Yasaklayacak

Dünya çapında kripto kabulü

New York belediye başkanının kripto ödemesi almaya istekli son kişi olmasıyla, bireyler ve kurumlar tarafından dünya çapında yaygın olarak benimseme hareketleri devam ediyor.

Son zamanlarda, UFC ağır siklet unvanının şu anki sahibi Francis Ngannou, ödül çantasının yarısını amiral gemisi varlığında bu hafta sonu için planlanan bir UFC etkinliğinden alacağını açıkladı. Bunun dışında, gönderisine yorum yapan hayranlara 300.000 dolarlık Bitcoin dağıtacağını de söyledi.


Bununla birlikte, kripto benimseme eleştirileri, kripto endüstrisinin daha geniş mevcut fiyat hareketini, dijital varlıkları bir ödeme yöntemi olarak benimsemeyle ilişkili risklerden biri olarak işaret etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu