Finans HaberleriHaberler

Mythical Games, A16z liderliğindeki C Serisi Finansman Turunda 150 Milyon Dolar Topladı

Blockchain tabanlı bir oyun şirketi olan Mythical Games, C serisi finansman turunda 150 milyon dolar topladı. Tur, bu tür kripto girişimlerine agresif bir şekilde yatırım yapan A16z tarafından yönetildi.

Ayrıca D1 Capital, Redbird Capital, The Raine Group gibi diğer şirketlerin yanı sıra Binance ve FTX gibi tanınmış kripto para borsalarından da katılım oldu.

Kripto para borsası tarafında, fonlama turu Binance ve FTX’in de dikkatini çekti. Bu C serisi tur, Mythical Games’i bir unicorn seviyesine çıkardı ve şirket 1,25 milyar dolarlık bir değere ulaştı.

Oyun girişimlerinin yükselişi, pazarın bu yeni teknolojilere verdiği ilgiyi ve geçerliliği işaret ediyor. Bu finansman turu, Mythical Games‘in dört ay önce 75 milyon dolar topladığı son finansman turunun hemen ardından geldi. 

Mythical Games’in önerisi ilginç kabul ediliyor çünkü diğer şirketlerin halihazırda yoğun bir şekilde geliştirilmekte olan oyunlara blockchain özelliklerini dahil etmelerine izin veren bir motor geliştirdi.

Bu aracın adı Mythical Platform olarak biliniyor. Bu platform aynı zamanda oyun deneyimlerinin oluşturulmasını sıfırdan destekliyor. Mythical Games, alınan fonların çoğunun ekibini büyütmeye devam etmek ve bu aracı kullanmak için daha fazla gelişme sağlamak adına ölçeklendirmek için kullanılacağını belirtti.

A16z, Blockchain Yatırım Çılgınlığında Önemli Rol Oynuyor

Ünlü risk sermayesi şirketi A16z, blok zinciri oyun endüstrisinde yer alan girişimlerin arkasına fon koyma konusunda çok aktif. 

Aynı şekilde, deneyim kazanmak için oyundan değer elde etme konusunda uzmanlaşmış bir lonca grubu olan Yield Guild Games, geçen Ağustos ayında 4.6 milyon dolarlık finansman turuna öncülük eden A16z tarafından fon desteği aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala