NFT HaberleriHaberler

MoonPay CEO’su NFT Bağışları İle Sektöre Daha Fazla İlgi Gösterilmesine Yardımcı Olmayı Umuyor

MoonPay, Kasım ayından bu yana ünlü müşteriler için büyük NFT alımlarında aracılık yapıyor. Şimdi şirketin CEO’su, 1 milyon dolardan fazla değere sahip kişisel koleksiyonunu hayır kurumlarına bağışlamayı planlıyor.

MoonPay’in CEO’su Ivan Soto Wright, birçok tezi olan bir iş adamı olarak biliniyor. Başarılı yönetici, bir video görüşmesi üzerinden yaptığı açıklamada, tüm değerlerin sonunda blok zincirler aracılığıyla hareket edeceğini söyledi.

Bunun yanında her sanatçı, müzisyen ve sporcunun NFT’leri benimsemesinin büyük önem taşıdığını dile getirdi. Soto Wright, ünlülerin ve zenginlerin NFT satın almasına yardımcı olan  bir hizmeti aracılığıyla, MoonPay’i bu trendler için bir katalizör olarak konumlandırmaya çalıştı.

Snoop Dogg, Diplo ve Jimmy Fallon’u gösterişli müşteri grupları arasında sayan hizmet, NFT’leri Soto Wright’ın “kültürel bilinç” dediği şeye zorlama planının bir parçası. Şimdi, Soto Wright bu planın ikinci aşamasının hayırseverlik olduğunu söylüyor.

Yönetici, NFT platformu OpenSea’de ivanhodl adlı kişisel bir hesap aracılığıyla, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, World of Women ve Clone X gibi imrenilen koleksiyonlardan parçalar da dahil olmak üzere dijital sanat ve koleksiyonlarda 1 milyon dolardan fazla değeri olan esere sahip.

Soto Wright, “ivanhodl hesabımdaki satıştan elde ettiğim karı hayır işlerine adamaya karar verdim. Bu fikir, web3’e erişimi genişletmek ve çeşitlendirmeye dayanıyor.” Dedi.

Soto-Wright, Haziran 2021’de OpenSea’de ivanhodl cüzdanını kurarak kişisel koleksiyonunu bir yıldan az bir sürede topladı.

Deneyimli CEO’nun zulasını bağışlamayı planlamasına neyin sebep olduğu henüz belli değil. Açık artırmalar ve bu tür diğer bağış programları ile NFT pazarına daha fazla ilgi gösterilmesine yardımcı olmayı umuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu