HaberlerKripto Para Piyasası

Mobil Bankacılık Uygulaması Dave, FTX US’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Dün, mobil bankacılık uygulaması Dave, platformda kripto para birimi ödemeleri sağlamak için FTX US ile bir ortaklık duyurdu. Ayrıca FTX Ventures‘tan 100 milyon dolarlık bir yatırım aldığını da duyurdu.

Açıklamaya göre Dave, yatırımın kripto para birimleri için ortak olarak hizmet veren FTX US ile gelecekteki kripto ile ilgili girişimler için stratejisine yardımcı olacağını söyledi. Her iki şirket de şu anda Dave’in platformuna kripto ödemelerini dahil etmenin yollarını araştırdıklarını söyledi.

FTX US Başkanı Brett Harrison, Dave‘in bu açıdan uygun olduğuna inanarak, dijital varlıkların yaygın bir şekilde benimsenmesine yardımcı olabilecek şirketlerle uyumlu göründüğünü söyledi. Dave’in CEO’su Jason Wilk, teknoloji hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

“Blockchain teknolojisinin dünya genelinde finansal oyun alanını düzleştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. FTX US gibi birinci sınıf bir liderle iş birliği yaparak dijital varlık arenasına girme, yeni büyüme fırsatlarını keşfetme ve üye deneyimini iyileştirme konumundayız.”

Ocak ayında piyasaya sürülen FTX Ventures, FTX’in yatırım koludur. Kripto alanıyla ilgilenen veya ilgilenen şirketlere finansman ve destek sağlamak için 2 milyar dolarlık bir fonu var ve misyonunun “küresel blok zinciri ve web3 benimsemesini ilerletmek” olduğunu belirtiyor.

Dave, altı milyondan fazla üyesi olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir fintech uygulamasıdır. Kullanıcılara bir bütçeleme ve kredi oluşturma ürünü ve nakit avans hizmeti sunuyor.

Dave, kripto hizmetleri sunmaya geçmek isteyen bir dizi ödeme uygulamasının en yenisidir. Geçen Mart ayında PayPal, kripto için destek başlattı ve Ocak ayına kadar kendi sabit parasını piyasaya sürmeyi amaçladı. PayPal’ın sahibi olduğu Venmo da geçtiğimiz Ağustos ayında kriptoya olan desteğini genişleterek kredi kartı sahiplerinin kripto para birimlerinde “geri ödeme” ödülleri almalarına izin verdi.

Yakın zamanda PayPal, Venmo ve kendi uygulaması genelinde kripto işlemleri için ücret yapısını değiştirerek yüzde tabanlı ücretlerden uzaklaştı ve 200 doların altındaki kripto işlemleri için sabit bir ücret yapısı getirdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bored Ape Savaşları! Koleksiyoncular Birbirine Dava Açıyor!

Şubat ayında, Bitcoin maksimalist ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey tarafından kurulan bir mobil ödeme hizmeti olan Cash App, Lightning Network‘ün uygulaması aracılığıyla Bitcoin’i BTC adresi olan herkese aktarmak için kullanılabileceğini ortaya çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu