bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
Finans HaberleriHaberler

Minima, Mobil Odaklı Blockchain Ağı Kurmak için Başlattığı Finansman Turunda 6.5 Milyon Doları Güvenceye Aldı

Minima, kullanıcıların her akıllı telefonu tam bir blok zinciri düğümüne dönüştürmesine olanak tanıdığı için DeFi ve IoT segmentlerinin avantajlarını birleştiriyor. Bu nedenle, Minima kendisini  ”merkezi olmayan blok zinciri” alanında öncü olarak tanımlıyor.

Minima, A Serisi finansma turunda 6,5 milyon dolar topladı

Basın açıklamasına göre, merkezi olmayan girişim Minima, A Serisi finansman turunu başarıyla kapattı. VC’lerden ve melek yatırımcılardan toplanan toplam fon miktarı net 6,500,000 dolar olarak belirtildi.

Minima’nın A Serisi finansman turunda GSR, DEX Ventures, AGE Crypto ve SMO Capital gibi bir dizi yüksek profilli yatırımcı bulunuyordu. İkonik melek yatırımcı Vinny Lingham da finansmanda yer aldı.

Minima CEO’su Hugo Feiler, toplanan fonların şirketin  en merkezi olmayan ağı kurmasına yardımcı olacağını vurguluyor:

”Abone sayısı fazla olan bu A Serisi bağış kampanyasını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Misyonumuz, kimsenin kontrol etmediği ve herkesin sahip olmadığı bir blok zinciri oluşturmak ve onu tamamen merkezi olmayan hale getirmektir. Bu bağış toplama turu, 2022’nin ortasında Minima’nın Ana Ağını başlatmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları dahil etmemizi sağlayacak.”

Vinny Lingham, Minima’nın erişilebilirlik ve bağlanabilirlik açısından insanlar ve cihazlar arasındaki etkileşimin ilerlemesinde oynadığı devrim niteliğindeki rolü de vurguladı:

”Geleceği farklı düşünen kurucuları desteklemeyi seviyorum ve bence Minima tam da bunu yapıyor. Ademi merkeziyetçiliği, değer ve bilgi alışverişinin geleceğinde hayati bir köşe taşı olarak görüyorum ve Minima’ya yaptığım yatırım, yeni nesil bağlantıya yapılan bir yatırımdır.”

Minima, her akıllı telefonu bir IoT cihazına dönüştürmek için tasarlanmıştır. Blok zinciri, iş kanıtı (PoW) fikir birliğinin kaynak açısından verimli versiyonu ile güvence altına alınmıştır.

2018‘de Londra’da başlatılan şirket, düşük kaynaklı cihazlara odaklanıyor. Birincil hedef kitlesi dünya genelindeki akıllı telefon sahiplerini içeriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala