bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Kripto Para HaberleriHaberler

Milyarder Stan Druckenmiller: ”Kripto Paralarda Dahil Her Varlık Bir Balonun İçerisinde”

Milyarder yatırımcı Stan Druckenmiller, özellikle kripto para birimi, meme hisse senetleri ve tahvillerden bahsederek her şeyin bir balonun içinde olduğu konusunda uyardı. Druckenmiller, “Bu balon gezegendeki her şeyde, her varlıkta var” dedi.

”Her Varlık Bir Balon İçindedir”

Stan Druckenmiller, geçen hafta Boston Yatırım Konferansı’nda Amerikalı milyarder yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Seth Klarman ile yaptığı bir söyleşide balonlar ve değer yatırımını tartıştı.

Druckenmiller, Duquesne Family Office LLC’nin başkanı ve CEO’su olarak görev yapıyor. Daha önce, en yüksek aktif değeri 22 milyar dolar olan fonların genel sorumluluğunu üstlendiği Soros Fon Yönetimi’nde genel müdürdü. Forbes’un milyarderler listesine göre, kişisel net değeri şu anda 6,8 milyar dolar.

Riskten korunma fonu Baupost Group’un CEO’su olan Klarman’ın kendisine şu soruyu sorduğu bildiriliyor : “Eğer tahvil piyasası bir balonun içindeyse, o zaman her şey bir balondur, bu adil mi?” Druckenmiller yanıtladı:

”Evet, kripto, meme hisse senetleri, sanat, şarap, hisse senetleri… Bu balon gezegendeki her şeyde, her varlıkta.”

Druckenmiller, mevcut balonun dot-com balonu gibi dar bir balon olmadığını vurguladı. Dot-com, NASDAQ’daki senetlerin büyük değer kaybı yaşamasıyla sönen ekonomik bir balondur.

Druckenmiller “Herkes bunu dot-com ile karşılaştırmaya çalışıyor. Bu bir teknoloji balonuydu ve bir anlamda hak edilmiş bir balondu çünkü piyasa ağ oluşturma etkisini 20 yıl önceden anladı. Şirketler birden bire ortaya çıkıp 2 milyar müşteriye sahip olabilirdi. Ama çok çok dar bir balondu.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala