Altcoin HaberleriHaberler

Mike Novogratz: SEC’in Davası Karşısında $XRP Topluluğu ‘Lanet olası Dirençli’

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından devam eden bir davaya rağmen, topluluk direncinin “yeni bir fenomeninin” XRP’nin fiyatının üç katına çıkmasına neden olduğunu söyledi.

Eski hedge fon yöneticisi Novogratz, “dijital varlık, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi sektöründe çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi yenilikçisi” olan Galaxy Digital’in Kurucusu ve CEO’sudur.

2018’de Galaxy Digital’i kuran Novogratz, SEC tarafından artan incelemeye rağmen XRP’nin fiyatının gelişmeyi başardığını söylüyor.

Düzenleyici kurum, Aralık 2020’de XRP’nin yaratıcısı Ripple Labs’a karşı şirketin kayıtsız bir menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla dava açtı. Davanın açıldığı sırada XRP’nin fiyatı, bugünün fiyatının yaklaşık üçte biri olan 0,40 dolardı.

Geçen Pazar (17 Ekim) yayınlanan bir tweet’te Novogratz, SEC’in eylemlerinden bu yana XRP tokeninin fiyatının neredeyse üç katına çıktığına dikkat çekti. Novogratz, bunun kripto varlık topluluğunun “lanet olası dirençli” olduğunun bir kanıtı olduğunu söyledi.

Novogratz, XRP’nin topluluk desteğini GameStop Corp.’un (NYSE: GME) desteğiyle karşılaştırarak devam etti.

Novogratz’a göre, topluluk kimliğinin artık “oldukça yeni bir fenomeni” temsil eden bir değeri var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala