Bitcoin HaberleriHaberler

MicroStrategy’nin Yan Kuruluşu MacroStrategy 200 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Alacağını Duyurdu

MicroStrategy‘nin bir yan kuruluşu olan MacroStrategy, daha fazla Bitcoin satın alabilmek için 205 milyon dolarlık Bitcoin teminatlı kredi aldı.

Kredi Silvergate Bank tarafından verildi ve şirket; “Silvergate ve MacroStrategy tarafından karşılıklı olarak yetkilendirilmiş bir saklama görevlisi ile MacroStrategy’nin teminat hesabında tutulan belirli Bitcoin ile güvence altına alındı. Anlaşma şartlarına göre MacroStrategy, kredi gelirlerini Bitcoin satın almak için kullanacak” şeklinde açıklama yaptı.

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Saylor; “SEN Kaldıraç kredisi bize bitcoin’de önde gelen halka açık şirket yatırımcısı olarak konumumuzu ilerletme fırsatı veriyor” dedi ve sözlerine şunları ekledi:

“Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, Bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimizi daha fazla uygulamamızı sağlıyor.”

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Block Explorer Nedir? Ne İşe Yarar?

Satın alma muhtemelen daha önce olduğu gibi önümüzdeki on gün içinde Coinbase‘de gerçekleşecek ve Bitcoin fiyatına daha fazla talep baskısı getirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu