Bitcoin HaberleriHaberler

MicroStrategy CEO’su Küresel Piyasaların Bitcoin Tahvillerini Karşılamaya Hazır Olmadığına İnanıyor

MicroStrategy CEO'su ve popüler Bitcoiner Michael Saylor, şu anda BTC destekli bir tahvil için doğru zaman olmadığını söyledi.

İş zekası firması MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, finans piyasasının Bitcoin destekli bir tahvil almaya hazır olmadığına inanıyor. Bu arada El Salvador, BTC destekli yanardağ tahvillerinin lansmanını erteledi.

Şimdi Bitcoin Destekli Tahvil Zamanı Değil

MicroStrategy CEO’su Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, genellikle Bitcoin destekli tahvillere karşı olmasa da, şimdi böyle bir proje yayınlamanın zamanı olmadığına inanıyor.

Saylor; “İnsanların sonunda ipotek destekli menkul kıymetler gibi Bitcoin destekli tahvilleri sattığı bir gün görmeyi çok isterim. Piyasa şu anda buna tam olarak hazır değil. Bir sonraki en iyi fikir, büyük bir bankadan vadeli bir krediydi.” dedi.

CEO’nun yorumu, El Salvador 1 milyar dolarlık bir Bitcoin tahvili başlatmaya çalışırken geldi. Orta Amerika ülkesinin Bitcoin destekli yanardağ tahvilleri hakkında konuşan MicroStrategy şefi şunları söyledi:

“Bu, saf bir Bitcoin-hazine oyununun aksine hibrit bir devlet borçlanma aracı. Bunun kendi kredi riski var ve tamamen Bitcoin riskinin kendisiyle hiçbir ilgisi yok.”

CryptoPotato tarafından daha önce bildirildiği üzere El Salvador, 10 yıllık Bitcoin tahvilini piyasaya sürmeye hazırlanıyordu. Hedeflenen 1 milyar dolarlık gelir ikiye bölünecek ve yarısı BTC yatırımına gidecek; geri kalanı çok konuşulan “Bitcoin City”yi geliştirmek için kullanılacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ola Finance, 3.6 Milyon Dolarlık Hack Yaşadı

Ancak, Mart ayının başlarında, El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya gecikmenin nedeni olarak olumsuz piyasa koşullarını öne sürerek lansman tarihi ertelendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu