HaberlerMetaverse Haberleri

Metaverse Dünyası’na Çin’in En İyi Üniversitesi de Girdi

Çin‘deki büyük bir üniversite, fiziksel kampüsünü Baidu‘nun XiRang platformunda sanal bir üniversite olarak (Metaverse) yeniden ürettikten sonra ülkenin metaverse’e katılan ilk akademik kurumu oldu.

  • Çin İletişim Üniversitesi geçen hafta, dijital kampüsün 26 Aralık’ta hem sanal hem de fiziksel insanlar tarafından ortaklaşa düzenlenen bir yıldönümü kutlamasına ve ödül törenine ev sahipliği yaptığını duyurdu.
  • Sanal dünya ziyaretçileri, nesiller boyu Çin gazetecilerini ve yayıncılarını eğiten üniversitenin sanal kampüsünde, VR kulaklıklarına takarak veya cep telefonları ve PC‘ler aracılığıyla dolaşabilirler.
  • “Umut ülkesi” anlamına gelen XiRang, Aralık ayında piyasaya sürülen internet devi Baidu tarafından geliştirilen, blok zinciri olmayan bir çevrimiçi metaverse platformudur.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Para Dolandırıcılıkları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Teknoloji devi Meta (eski adıyla Facebook), bu yıl VR kulaklık üreticisi VictoryXR ile ortaklaşa 10 dijitalleştirilmiş üniversite kampüsü inşa etme sözü vermesiyle sanal üniversitelerin popülaritesi pandemi sırasında artıyor.
  • Stanford Üniversitesi, uzaktan öğrenme ve etkileşime izin vermek için geçen Kasım ayında ilk VR sınıfını da açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu